کد خبر: ۲۶۲۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۶
تحصیل در اروپا در سالهای اخیر رشد بالایی داشته بخصوص در کشور خودمان که با آگاهی از روش های پذیرش و تحصیل در رشته های پزشکی در اروپا میتوانید به این کشورها مهاجرت کنید.

شرایط پذیرش از دانشگاه های پزشکی اروپا

یکی از بهترین مقاصدی که می‌توان برای مهاجرت و تحصیل پزشکی مد نظر قرار داد، اقدام به تحصیل پزشکی در اروپا است. دانشگاه‌‌های صاحب امتیاز و به نام بسیاری در اروپا وجود دارند و به راحتی امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان دیگر کشورها در این قاره فراهم است.

اگر شما هم قصد تحصیل در رشته پزشکی در اروپا را دارید، لازم است تا با شرایط و نکاتی در این باب آشنا شوید. موسسه مهاجرتی افق ویزا یکی از موسسات بنام و دارای شمار بسیاری از پرونده‌‌های موفق در انواع زمینه‌های مهاجرتی می‌باشد. این موسسه با تکیه بر تخصص وکلا و کارشناسان خود و با تجربه‌ای چندین ساله در امر مهاجرت آماده‌ی ارائه‌ی خدماتی کم‌نظیر در این امر به شما عزیزان می‌باشد.

سیستم آموزشی رشته پزشکی در دانشگاه های اروپا

دریافت پذیرش و تحصیل در دانشگا‌های پزشکی اروپا لازمه‌ی برخورداری از یک سری شرایط عمومی است. بعد از بررسی این شرایط و فراهم بودن تمامی آن، متقاضی باید برای شرکت در آزمون ورودی پزشکی اروپا خود را آماده کند. تقریبا بیشتر دانشگا‌های پزشکی در اروپا، برای پذیرش، آزمون ورودی دارند.

نحوه‌ی انجام این آزمون هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی و مصاحبه‌ای است، البته مصاحبه‌ در این مورد فقط در برخی از کشورها و دانشگاه‌های اروپایی انجام می‌شود. برای شرکت در این آزمون‌های ورودی دانشگاه پزشکی در اروپا باید به زمان برگزاری هریک از آن‌ها نیز توجه داشته باشید.

برخی از دانشگا‌ه‌های اروپایی این آزمون را در سال 1 بار و برخی دیگر چند بار برگزار می‌نمایند. محتوای این آزمون‌ها نیز درمورد مباحث تخصصی از جمله بیوشیمی، ژنتیک، شیمی عمومی، شیمی آلی، زبان انگلیسی عمومی، زبان انگلیسی پزشکی و ... می‌باشد. با کسب نمره قبولی در این دروس، به عنوان دروس پایه و موفقیت در این آزمون امکان دریافت پذیرش رشته پزشکی برای شما برقرار است.

از جمله آزمون‌های ورودی برای پذیرش در دانشگاه‌های اروپا می‌توان به آزمون IMAT ایتالیا برای پذیرش پزشکی و دندان‌پزشکی، آزمون YOS ترکیه، آزمون SAT برای پذیرش پزشکی در برخی از کشورهای اروپایی، آزمون BMAT برای پذیرش در 10 دانشگاه معتبر در کشور انگلستان و ... به عنوان معروف‌ترین آزمون‌های پذیرش اشاره داشت.

شرایط پذیرش پزشکی از دانشگاه های اروپا

برای دریافت پذیرش تحصیل در رشته پزشکی در اروپا لازم است عواملی مانند شرایط سنی، سطح دانش و .. را درنظر داشت و از آن برخوردار بود.

قدم اول در مهاجرت پزشکان به اروپا و حتی در مواردی لازمه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی اروپا داشتن حداقل 16 سال و حداکثر 30 سال سن است. همچنین متقاضی باید در دروسی مانند شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک دارای نمرات بالا باشد. برخورداری از نمره‌ی بالا و قابل قوبل در آزمون‌های IELTS و TOFEL نیز از شرایط و معیارهای اصلی برای پذیرش در این مراکز در اروپا می‌باشد.

بهترین کشورهای اروپا برای تحصیل در رشته های پزشکی

بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی در اروپا

همانطور که می‌دانید هر کشور و هر دانشگاهی برای تحصیل مناسب نیست و لازم است برای امر مهاجرت و با توجه به هزینه و شرایطی که متقاضی متحمل می‌شود، کشورها و دانشگاه‌های برتر را شناخت وبعد انتخاب درست را انجام داد. از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در رشته پزشکی می‌توان به مجارستان، آلمان، انگلستان، اسپانیا، اتریش، فرانسه، روسیه، ایتالیا، لهستان، قبرس و ترکیه اشاره داشت.

تحصیل پزشکی در مجارستان

برای تحصیل پزشکی در مجارستان دانشگاه‌های معتبری مانند سملویز، سگد،  Pecsوجود دارند. با گذراندن یک دوره آموزش 6 ساله پزشکی در مجارستان مدرک پزشکی عمومی را دریافت می‌نمایید و می‌توانید در رشته موردنظر خود به برای دریافت تخصص به تحصیل  ادامه دهید.

تحصیل پزشکی در آلمان

کشور آلمان دارای دانشگا‌های رتبه برتری در زمینه تحصیل پزشکی است. کیفیت بالای آموزش در این دانشگاه‌ها از دلایل اصلی برتری این کشور شده است. دانشکده‌‌های پزشکی آلمان گرایش‌های پزشکی گوناگونی را ارائه می‌دهند و امکان تحصیل در رشته مورد علاقه برای تمامی دانشجویان برقرار است.

تحصیل پزشکی در انگلستان

برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید در دروس موردنظر مانند شیمی، فیزیک، زیست و ... نمره بالا داشت و از نمره 7 آیلتس برخوردار بود. مدت زمان تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی 4 ساله، در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله  و در دوره دکترا حدود 3 سال می‌باشد.

تحصیل پزشکی در ایتالیا

نظام آموزشی کشور ایتالیا بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. در دانشگاه‌های این کشور هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی می‌توان به تحصیل پرداخت. برای تحصیل به زبان ایتالیایی باید از حداقل مدرک B2   برای تحصیل به زبان انگلیسی بایستی حداقل نمره آیلتس 6 را داشت. ایتالیا امروزه به یکی از مقاصد تحصیلی ایرانیان در اروپا تبدیل شده است و تحصیل پزشکی در ایتالیا جزو پرتقاضا ترین پذیرش های دانشگاهی محسوب می شود.

تحصیل پزشکی در اسپانیا

هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است. برای تحصیل در اسپانیا لازم است به زبان اسپانیایی مسلط بود زیرا در دانشگاه‌ها دروس به این زبان تدریس می‌شوند. از جمله دانشگاه‌های برتر پزشکی در اسپانیا نیز می‌توان به دانشگاه‌‌های سالامانکا، مورسیا، والنسیا، خیرونا، مادرید و... اشاره داشت.

تحصیل پزشکی در اتریش

از جمله مقاصد برتر برای تحصیل پزشکی ایرانیان در اروپا، کشور اتریش است. با پذیرفته شدن در آزمون سراسری ایران، متقاضی می‌تواند مستقیما برای تحصیل پزشکی در اتریش اقدام کند. برای این امر برخورداری از مدرک زبان انگلیسی و آلمانی ضروری است.

تحصیل پزشکی در فرانسه

برای دریافت پذیرش پزشکی در دانشگا‌‌های فرانسه نیاز به آزمون ورودی نیست. بلکه بعد از گذراندن 1 سال و تحصیل در این رشته باید در آزمونی با عنوان PACES شرکت کرد تا بتوان وارد سال دوم پزشکی شد.

تحصیل پزشکی در روسیه

کشور روسیه دارای دوره‌های متعددی برای تحصیل پزشکی می‌باشد. افراد دارای مدرک پزشکی از کشور روسیه تقریبا در تمام نقاط جهان خواهان و پذیرش دارند. دوره‌های پزشکی در روسیه هم به زبان انگلیسی و هم به زبان روسی تدریس می‌شود. برای تحصیل با زبان روسی نیز دوره 1 ساله آموزش آن برگزار می‌شود و این امکان برای دانشجویان علاقه‌مند فراهم است.

تحصیل پزشکی در لهستان

مدارک دریافتی از دانشگا‌ه‌های پزشکی کشور لهستان بسیار معتبر هستند. آموزش در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌شود. در حال حاضر در کشور لهستان 11 دانشکده پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارند.

تحصیل پزشکی در قبرس

برنامه‌‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور قبرس، در دانشگا‌ه‌های خاور نزدیک، دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه اروپایی قبرس برقرار بوده و دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. طول دوره پزشکی 6 ساله است و باید از حداقل معدل 16 برای تحصیل پزشکی در قبرس برخوردار بود.

تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل در ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. تحصیلات پزشکی ترکیه 6 ساله است و در 2 سال اول فقط به تدریس علوم پایه و دروس به صورت تئوری پرداخته می‌شود. سال سوم تئوری و عملی و با آشنایی با بیماری‌ها همراه است و در سال 5 و 6  فقط تدریس عملی انجام می‌گیرد.

تحصیل رایگان پزشکی در اروپا در تمامی مقاطع

تحصیل رایگان در اروپا

امکان تحصیل رایگان در برخی از کشورهای اروپایی برقرار است و از جمله این کشورها می‌توان به آلمان، فرانسه، ایتالیا، چک و ... اشاره داشت. هریک از این کشورها شرایط خاص خود را برای تحصیل رایگان دانشجو دارند که لازم است مفصل به آن‌ها پرداخته شود. برای آگاهی از این شرایط می‌توانید به وب‌سایت موسسه مهاجرتی افق ویزا مراجعه نمایید.

هزینه تحصیل پزشکی در اروپا

هزینه‌ی تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی مختلف، متفاوت می‌باشد. کشورهایی نظیر اسپانیا، پرتغال، و قبرس دارای هزینه کمتری و دیگر کشورها مانند دانمارک، نروژ و سوئیس از هزینه بالاتری برخوردار هستند. برای اطلاع از این هزینه ها لازم است کشور و دانشگاه موردنظر خود را انتخاب و به بررسی موارد دلخواه خود بپردازید. زیرا این رقم برای هر کشور و هر دانشگاه متفاوت است.

سخن آخر

برای مهاجرت پزشکی کشورهای اروپایی دارای دانشگاه‌ها و مدارک معتبری هستند. با توجه به شرایط خود می‌‌توانید این موارد را مورد بررسی قرار دهید و مقصد مناسب خود را برگزینید. در این مقاله به صورت اجمالی نکاتی را مورد بررسی قرار دادیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی‌تر درباره تحصیل پزشکی در اروپا می‌ توانید با مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی افق ویزا در تماس باشید. همچنین امکان اطلاع از به روزترین اخبار مهاجرتی و پذیرش در سایر کشورها می‌توانید به وب‌سایت موسسه مهاجرتی افق ویزا و بخش مقالات به آدرس https://ofoghvisa.com مراجعه نمایید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری