کد خبر: ۲۶۲۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ نشان می‌دهد آسمان تهران آفتابی است و حداکثر دما ۳۶ درجه و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و پنج درجه می‌رسد.

به گزارش اعتدال؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی خواهد بود.

دمای تهران


پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما ۳۶ درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (۲۹ خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۳۰ خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و برای روز سه‌شنبه (۳۱ خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۶ درجه و با حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آلودگی هوای تهران

به گزارش ایسنا؛ بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۲۸ خرداد ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند علاوه بر این با توجه به افزایش دما و فراهم شدن شرایط مناسب جهت تولید آلاینده ازن، در برخی ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بر خی مناطق وجود خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۲۹ خرداد ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها می‌شود، هرچند با آغاز تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، بااین‌حال افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهد شد.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور تا چند روز آینده

 

آب و هوای کشور

امروز در شمال و شرق سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و شرق کرمان احتمال طوفان شد وجود دارد.

اختلال در تردد، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، آسیب به سازه‌های موقت مانند تابلو‌های تبلیغاتی و غیره، سقوط اشیاء از ارتفاعات، شکستن درختان فرسوده و نهال‌ها، اختلال در ناوگان حمل‌ونقل ریلی و هوایی پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام کارشناس سازمان هواشناسی تا روز یکشنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق و به‌ویژه منطقه زابل، جنوب شرق و دامنه‌های البرز شرقی، پیش‌بینی افزایش سرعت وزش باد و احتمال رگبار وجود دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری