کد خبر: ۲۶۱۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه باید اصلاحات لازم در دهک‌بندی خانوار برای دریافت یارانه انجام شود، گفت: باید در سامانه جامع رفاه ایرانیان راستی‌آزمایی صورت گیرد نه اینکه درآمد فرزندان ملاکی برای حذف یارانه سرپرست خانواده باشد.

کوچکی‌نژاد: درآمد فرزندان ملاکی برای حذف یارانه خانواده نباشد

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به انتقاداتی از نحوه تخصیص یارانه گفت: اخیرا جلسه‌ای با وزیر کار تشکیل شد که در آن جلسه وزیر اعلام کرد حدود شش میلیون نفر یارانه بگیر حذف شدند و اشتباهی رخ داده است لذا قرار شد اصلاحات لازم اعمال شود چون در مواردی فردی از خانواده جدا شده اما یارانه آن فرد جدا نشده است و یا اینکه از حساب فردی برای ایجاد شرکتی استفاده شده ولی این‌ها در پرداخت یارانه ملاک قرار نگرفته است.

وی تأکید کرد: باید به مردم به صراحت اشتباهات انجام شده در حذف یارانه‌بگیران اعلام شود چون بخش وسیعی از آن‌ها مستحق دریافت یارانه بودند، برخی دیگر هم مستحق دریافت یارانه نبودند اما اموال خود را پنهان کردند به همین دلیل است که باید سامانه جامع رفاه ایرانیان اصلاح شده و اینکه اصلاحات لازم در دهک‌بندی برای پرداخت یارانه انجام شود.

نماینده رشت خاطر نشان کرد: اشتباه این بود که قبل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدامات لازم صورت نگرفت. باید حداقل دو، سه ماه قبل راستی‌آزمایی می‌شد بعد ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کرده و یارانه پرداخت می‌کردند نه اینکه این کار به صورت همزمان انجام شود که یک خطا است. اتفاقی که باعث جنگ روانی بین مردم و اعتراضاتی از سوی آن‌ها شد.

وی در پایان با تأکید بر لزوم راستی‌آزمایی برای پرداخت یارانه گفت: ممکن است در خانواده‌ای فرزندان حقوق‌بگیر باشند اما این ارتباطی ندارد که به واسطه درآمد فرزندان یارانه سرپرست خانواده حذف شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری