کد خبر: ۲۶۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
معاون عملیات ارتش ایران خبر داد
معاون عملیات ارتش ایران گفت: ارتش امروز می‌تواند پرنده‌های با سرنشین و جنگنده‌های بسیار پیشرفته تولید کند.

ارتش توان تولید جنگنده‌های بسیار پیشرفته دارد

به گزارش اعتدال، امیر دریادار سید محمود موسوی، با حضور در برنامه صف اول سیما با اشاره به پایگاه پهپادی راهبردی 313 ارتش، گفت: این پایگاه‌ها و پایگاه‌های مشابه، در نقاط مختلف کشور مستقر و مدت‌هاست عملیاتی شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
وی ادامه داد: بازدید سردار سرلشکر باقری از این پایگاه برای ارزیابی عملکرد و توانمندی‌های ارتش در این حوزه انجام شد. ارتش جمهوری اسلامی ایران متناسب با مأموریت‌هایی که به عهده دارد از این پایگاه استفاده می‌کند و سردار سرلشکر باقری در این بازدید توانمندی‌های ارتش در حوزه پهپاد را در یکی از این پایگاه‌ها ارزیابی کرد. همانطور که در تصاویر مشخص بود، همه پهپادهایی که در این پایگاه بودند، عملیاتی و آماده انجام مأموریت بودند و هر زمان که نیاز به آنها باشد به پرواز درآمده و عملیات خود را انجام می‌دهند.
معاون عملیات ارتش اظهار داشت: پهپادهایی که در این پایگاه سری استفاده و به کار گرفته می‌شود، توان انجام عمومی مأموریت‌های بسیار پیشرفته را دارند تا بتوانند در موقع نیاز، ضربه‌های کاری به دشمن بزنند. مأموریت‌هایی که برعهده این پایگاه‌های سری گذاشته می‌شود، مأموریت‌های بسیار ویژه و عمدتاً برون‌مرزی است. تجهیزاتی که در این پایگاه‌ها به صورت مخفی نگهداری می‌شوند، باید از دید دشمن پنهان باشد تا در صورت نیاز از آنها استفاده می‌شود.
امیر دریادار موسوی با بیان اینکه توان تولید جنگنده‌های بسیار پیشرفته را داریم، افزود: توانمندی‌های امروز نیروهای مسلح با دوران دفاع مقدس قابل قیاس نیست. ما در حوزه نیروها از توانمندی بالایی برخوردار هستیم، به عنوان مثال در حوزه جنگال و تولید پهپادها همه این دستاوردها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمده است. ما در دفاع مقدس تجهیزاتی نداشتیم اما امروز در حوزه زیرسطحی به تجهیزات پیشرفته دست یافته‌ایم. در حوزه پهپادی نیز پرنده‌های بدون سرنشینی تولید کردیم که می‌توانند به راحتی اهداف دوردست را شناسایی و مورد هدف قرار دهند. امروز به قابلیتی رسیدیم که می‌توانیم پرنده‌های با سرنشین و جنگنده‌های بسیار پیشرفته تولید کنیم.
وی توان رزم نیروهای مسلح را غیر قابل قیاس با دوران دفاع مقدس دانست و گفت: در تمامی حوزه‌های زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی شاهد پیشرفت‌های چشمگیری هستیم اما ویژگی خاصی که پهپادهای ارتش دارد این است که در همه نیروها متناسب با نیازی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
معاون عملیات ارتش، نیروی انسانی را مهم‌ترین عامل تعیین کننده در نبرد دانست و تاکید کرد: در طول دفاع مقدس شاهد بودیم که رزمندگان جان بر کف ارتش، سپاه و بسیج با کم‌ترین امکانات بیشترین کارآمدی را از خود نشان می‌دادند و با حداقل تجهیزات پیروزی را به دست می‌آوردند. امروز نیز جوانانی که در مراکز آموزشی ارتش و سپاه آموزش می‌بینند رهروان گذشتگان خود هستند و توشه گرانقدر دفاع مقدس را در اختیار دارند و با تمام توان از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند. دشمنان تمام توان و تلاش خود را برای محدود کردم توان نظامی و دفاعی ما به کار گرفتند، اما تلاش آنها نتیجه عکاس داد و امروز توان دفاعی و نظامی ما بومی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری