کد خبر: ۲۶۱۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
تازه‌ترین واکنش کانادا به لغو دیدار دوستانه و ادعاهای طرف ایرانی
فدراسیون فوتبال کانادا با بیان دلیل لغو بازی دوستانه با ایران اعلام کرد هیچ پولی را به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت نکرده است.

فدراسیون فوتبال کانادا: هیچ پولی به ایران نداده‌ایم

به گزارش اعتدال و به نقل از سایت CBC، فدراسیون فوتبال کانادا اعلام کرد که بازیکنان تیم ملی فوتبال کانادا نگرانی‌های خودشان را درباره بازی دوستانه با ایران ابراز کردند و بر این اساس فدراسیون فوتبال کانادا تصمیم گرفت بازی دوستانه با ایران را لغو کند. در واقع بازیکنان تیم ملی کانادا درباره حضور در این دیدار دوستانه با ایران نگران بودند و به همین خاطر فدراسیون فوتبال کانادا تصمیم به لغو بازی دوستانه با ایران گرفت تا فشارهای چند روز قبل از سوی افراد و مسئولان مختلف را کاهش دهند.

فدراسیون فوتبال کانادا همچنین اعلام کرد که هیچ هزینه‌ای به تیم ایران برای این دیدار دوستانه پرداخت نکرده است. این درحالی است که مقامات ایرانی به رسانه‌های داخلی گفته بودند که فدراسیون فوتبال کانادا ۴۰۰ هزار دلار برای این بازی دوستانه به آنها پرداخت می‌کند که در این صورت برای اولین بار در بیش از دو دهه گذشته فدراسیون فوتبال ایران از یک بازی دوستانه سود مالی می‌برد.

حالا اما فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید برای لغو این بازی از طریق فیفا به دنبال خسارت است. معاون وزیر ورزش ایران اعلام کرده است که این تیم به دنبال ۱۰ میلیون دلاری خسارت از کانادایی‌ها است.

این مسابقه صبح پنج‌شنبه به طور ناگهانی در یک توییت کوتاه در تویئتر فدراسیون فوتبال کانادا لغو شد.
فدراسیون فوتبال کانادا عصر همان روز بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که این مسابقه را برای آماده‌سازی تیم فوتبال کانادا برای جام جهانی آینده در قطر در اواخر سال جاری سازماندهی کرده است.

در همین راستا فدراسیون فوتبال ایران و کانادا کپی این قرارداد بازی دوستانه را به CBC نیوز ارسال نکردند و تاکید کردند این قرارداد محرمانه است.

تیم ملی فوتبال ایران در ادوار گذشته نیز قبل از جام جهانی برای برگزاری دیدارهای دوستانه خود با مشکل مواجه بود، این در حالی است که بیش از ۴۰ هزار بلیت برای این دیدار فروخته شده بود و فدراسیون فوتبال کانادا قرار است هزینه این بلیت ها را به کسانی که اقدام به خرید کردند پرداخت کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری