کد خبر: ۲۶۱۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
سايپا در دو ماه ابتدايي سال جاري افزایش تولید را ادامه داده و توانسته در فروردین ماه، روزانه 1303 دستگاه خودرو و در اردیبهشت ماه 1523 دستگاه خودرو توليد کند و در هفته پاياني ارديبهشت ماه تولید به صورت روزانه به 1730 دستگاه خودرو رسیده است.

به گزارش اعتدال، گروه خودروسازي سايپا در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري در ارتباط با تقويت توليد دانش بنيان و بر اساس يكي از بندهاي فرمان 8 ماده اي رئيس جمهور به منظور افزايش ظرفيت توليد و بهبود كيفيت، اين مهم را در دستور كار خود قرار داده و توانسته در بهمن و اسفند ماه سال گذشته به ترتيب 1060 و 1123 دستگاه خودرو به صورت روزانه توليد و روانه بازار کند و روند افزايشي توليد را داشته باشد.

در خصوص خودروهاي ناقص در دي ماه ۱۴۰۰ تعداد 79264 دستگاه در پاركينگ اين شركت موجود بوده كه شمار اين خودروها در اسفند ماه سال گذشته به حدود 43000 دستگاه كاهش يافته تا شاهد تحقق ۱۰۰ درصدي هدف تعيين شده در رابطه با كاهش تعداد اين خودروها طي سال ۱۴۰۰ باشيم.

همچنين تعداد خودروهاي ناقص در ارديبهشت ماه سال جاری از حدود 31 هزار دستگاه به حدود ۲۵ هزار دستگاه كاهش يافته (كاهش حدود 6000 دستگاه) تا شاهد كاهش حدود 18000 دستگاه خودروي ناقص در پاركينگ‌هاي گروه خودروسازي سايپا تا پايان ارديبهشت سال جاري نسبت به اسفند ۱۴۰۰، باشيم و به زودي تعداد خودروهاي مذكور به ۲۰ هزار دستگاه خواهد رسيد.

تعهدات كلي گروه خودروسازي سايپا در سال ۱۴۰۱ معادل ۱۹۴ هزار و ۹۱۳ دستگاه خودرو و تعهدات معوق آن معادل ۶ هزار و ۱۹۰ دستگاه خودرو است كه نشان از كاهش قابل توجه تعهدات معوق اين شركت را دارد.

در رابطه با توليد تجميعي گروه خودروسازي سايپا طي سال ۱۴۰۱ نيز حدود 56 هزار دستگاه خودرو توليد شده است كه بر اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در اين بخش تاكنون ۹۹ درصد برنامه محقق شده كه از اين تعداد توليد حدود 50 هزار دستگاه بر اساس توليد به صورت نرخ "عبور مستقيم" حدود 90 درصدي انجام شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری