کد خبر: ۲۶۱۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۹
آگاهی از کشور سازنده محصول، از این جهت حائز اهمیت می ‌باشد که از طریق دانستن این اطلاعات می ‌توانید به تقلبی یا اصل بودن محصول پی ببرید.

کولر‌های گازی گرین محصول کشور چین می ‌باشند. شرکت گرین به­عنوان تولید‌کننده تخصصی در زمینه دستگاه تهویه مطبوع مانند چیلر‌های صنعتی و آپارتمانی، دستگاه‌های هواساز و... فعالیت می ‌کند از این رو در بازار کولرگازی هم شناخته شده تحت عنوان یک برند معتبر می ‌باشد. در ادامه با ما می‌توانید با انواع مدل کولر‌های گازی گرین و قابلیت‌های آن‌ها آشنا شوید.

انواع کولر‌های گازی گرین

شرکت گرین به­منظور استفاده از سیستم سرمایشی در مکان‌های مختلف با کاربرد وسیع و متنوع و با هدف رفع نیاز‌های مشتریان در همه زمینه‌ها در شرایط مختلف با سلایق گوناگون اقدام به ساخت کولر‌های گازی با مدل‌های متنوع نموده است.

این مدل‌ها از جهت طریقه نصب و سیستم گردش هوا تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و همین علت بکارگیری آن‌ها در جا‌های مختلف مانند منازل، مراکز تجاری، ادارات و... جهت تولید هوای مطبوع شده است. برخی از مدل‌ها به صورت دو منظوره طراحی شده و دارای سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی می‌ باشند و از آن‌ها می ‌توانید در فصول سرد سال برای گرم کردن خانه نیز استفاده کنید.

انواع مدل‌های کولرگازی گرین

 • کولر گازی دیواری Green
  اسپیلت‌های گرین در دو مدل on/off و اینورتر تولید می ‌گردند.
  در ساخت این کولر‌های گازی بیشتر کمپرسور‌های روتاری مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در تولید مدل‌های حاره‌ای با آب­و­هوایی گرم و مرطوب نیز به منظور بهبود کارکرد از کمپرسور‌های روتاری تریپیکال‌T3) ) به­عنوانی جایگزینی برای کمپرسور‌های ساده استفاده می‌ گردد. طراحی و تولید اسپیلت‌های دیواری گرین با ظرفیتی ۹۰۰۰ BTU تا ۳۶۰۰۰ BTU صورت می ‌گیرد. پرتاب باد چهار جهته این دسته از کولر‌های گازی موجب توزیع هوای خنک به­طور یکسان در تمامی فضا می ‌شود.
 • کولر گازی‌ایستاده Green
  این کولر‌ها بیشتر در فضا‌های وسیع و متراژ بالا مانند حسینیه‌ها، مساجد، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی و... به کارگرفته می‌ شوند و در منازل مسکونی کمتر مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

کولرهای‌ایستادۀ کمپانی گرین دارای ظرفیت سرمایشی بین ۳۶۰۰۰ BTU تا ۹۶۰۰۰ BTU می ‌باشند و از پرقدرت‌ترین و قوی-ترین کولر‌های موجود در بازار محسوب می‌ شوند.

در این دستگاه اغلب کمپرسور‌های روتاری تریپیکال یا اسکرال تعبیه می ‌گردد و گاز مبرد مصرفی این دستگاه‌ها نیز R۲۲ می ­باشد.

 • کولر گازی پرتابل Green

در دنیای امروزی که به دلیل تورم اجاره نشینی برای برخی خانواده‌ها امری معمول تلقی می‌ شود، شرکت‌های سازنده دستگاه‌های تهویه مطبوع تصمیم به تولید دستگاه مطلوبی با قابلیت حمل­و­نقل آسان گرفتند. کولر‌های پرتابل سیستم سرمایشی مدرنی است که می‌ تواند جایگزین مناسبی برای کولر‌های آبی و پنکه‌ها باشد. این کولر‌ها می‌ توانند در مکان‌های موقت مانند کانتینر‌های مسکونی و چادر‌های صحرایی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

در بازار مدل‌های مطرح این دسته از گروه کولر‌های گازی از ظرفیت سرمایشی بین ۹۰۰۰ BTU تا ۱۲۰۰۰ BTU برخوردار هستند.
در کولر‌های پرتابل به­طور معمول کمپرسور‌های روتاری مورد استفاده قرار می ‌گیرند و مصرف گاز مبرد R۴۱۰ موجب افزایش قدرت سرمایشی دستگاه می ‌گردد.

قابلیت‌های انحصاری کولر‌های گازی Green

 نقش کمپرسور:

در کولر‌های گازی به دلیل جایگاه مهم و حیاتی کمپرسور‌ها، به آن‌ها قلب دستگاه نیز می ‌گویند. کمپرسور‌های به کارگرفته شده در اسپیلت‌های گرین اغلب از نوع اسکرال و چرخشی می ‌باشند البته ممکن است در مدل‌های قدیمی‌تر، کمپرسور‌های پیستونی نیز مورد استفاده قرار گرفته باشند اما در کولر‌های گازی امروزی کمپرسور‌های روتاری تریپیکال‌T۳ جایگزینی برای کمپرسور‌های پیستونی پرسر و صدا با قابلیت تحمل دمای بیش از ۶۰ درجه سلسیوس می ‌باشند. در کولر‌های گازی‌ایستاده و با قدرت سرمایشی بالاتر از کمپرسور اسکرال استفاده می‌ شود.

 تکنولوژی اینورتر:

اغلب کولر‌های گازی گرین مجهز به سیستم اینورتر می‌ باشند. نحوه کارکرد این فناوری بدین صورت است که کیت اینورتر با اتصال به کمپرسور کولر گازی شروع به مدیریت مصرف انرژی دستگاه نموده و مانع از روشن و خاموش شدن پشت سرهم کمپرسور شده و بدین طریق موجب صرفه‌جویی ۳۰ درصدی در مصرف برق دستگاه می ‌شود، اگرچه کولر‌های گازی دارای فناوری اینورتر نسبت به سایر از مدل‌ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 نوع گاز مصرفی:

گاز‌های مبرد R۲۲ و R۴۱۰ مورد استفاده در کولر‌های گازی گرین علاوه­بر ممانعت از آسیب‌رسانی به لایه اوزون می ‌تواند جایگزین مناسبی برای گازمبرد CFC باشد که موجب تخریب لایه اوزون و محیط زیست می ‌گردد.

 کنترل از راه دور:

با قابلیت وایرلس و کنترل از راه دور اسپیلت‌های نسل جدید گرین می‌توان دمای خانه را حتی در زمان خروج از منزل کنترل نمود یا به هنگام برگشت به خانه کولر را روشن کرد.

 نوع کارکرد:

با فعال کردن یکی از قابلیت‌های زیر، می‌توان کولر را به این حالت تنظیم نمود:

 1. به طور خودکار
 2. سرد
 3. گرم
 4. خشک و رطوبت‌گیر
 5. فن

زمان‌بندی:

بعضی اوقات اشخاص می‌ خواهند که کولر در ساعات از پیش تعیین شده خاموش یا روشن شود. به­طور مثال بعضی افراد می‌ خواهند با نزدیک شدن به صبح و خنک شدن هوا کولر به طور خودکار خاموش شود. به این منظور دکمه TIMER بر روی کنترل تعبیه گردیده که توسط این ویژگی کولر به طور خودکار در ساعات مشخصی روشن یا خاموش می ‌شود.

هدایت حرکت باد:

در این ویژگی با حرکت پره‌های کولر به سمت بالا و پایین، باد به صورت یکنواخت در کل فضا توزیع می‌ گردد. همچنین در بعضی مدل‌ها امکان چرخش دمپر‌ها به چپ و راست با قابلیت انحراف باد تا ۱۵% از روبه رو نیز فراهم شده است.

سیستم فیلتراسیون سه لایه:

کولر‌های گازی گرین دارای سیستم فیلتراسیون سه لایه می باشد. اولین لایه که فیلتر آنتی فرم آلدهید نام دارد که موجب جلوگیری از ورود گرد­و­غبار و ذرات می‌ گردد همچنین با توجه به آلودگی هوا در اغلب شهر‌های صنعتی این فیلتر می ‌تواند ترکیبات کربنی را به خود جذب کرده و هوای مطبوعی را ایجاد نماید. لایه دوم فیلتر یون نقره می‌ باشد. نقره تحت عنوان یک یون آنتی باکتری و قارچ از ورود باکتری‌ها و عوامل بیماری‌زا و میکروبی به محیط ممانعت به­عمل می ‌آورد. لایه ویتأمین ث نیز به­عنوان لایه سوم به دیگر لایه افزوده گردیده که موجب بهبود سلامتی و تقویت سیستم دفاعی بدن اشخاص می ‌گردد.

پاکسازی:

در هنگام خاموش بودن دستگاه با لمس دکمه I Clean به جای پرتاب باد به سمت محیط داخلی با جذب باد به سمت خود، طی نیم ساعت عمل پاکسازی را انجام می‌ دهد.

دارای صدای کم:

کولر‌های گازی گرین با بهره جویی از تکنولوژی اینورتر و کمپرسور‌های کاربردی که در بالا به توضیح آن‌ها پرداختیم، صدای بسیار ضعیفی را در فضا ایجاد کرده و موجب ناهنجاری صوتی در محیط نمی ‌گردند. در واحد داخلی این مقدار صدا در حد ۳۹ دسی‌بل و در واحدخارجی میزان بلندی صدا بین ۴۰ تا ۴۷ دسی بل می‌ باشد.

سلامت:

با فشار دادن دکمه health ریموت کنترل قابلیتی فعال می ‌گردد که می‌تواند دمای محیط را سازگار با دمای بدن تنظیم نماید.

وکیل یعقوبی
banilon.com
elecraservice
لوازم خانگی بانه
ipserviceisfahan
tvcity.shop
banehentekhab.com
topfroosh
رخشاره

منبع مقاله:

فروشگاه کولر گازی بانه انتخاب (https://banehentekhab.com/)

فروشگاه کولر گازی تاپ فروش (https://topfroosh.com/product/air-treatment)

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری