کد خبر: ۲۶۱۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری گفت:تاکنون بیش از 944هزار درخواست مردم را ثبت کرده ایم و 82 درصدآن را پیگیری کرده ایم.

صالحی: 130 مدیر ناکارآمد برکنار شدند

به گزارش اعتدال حجت الایسلام و المسلمین احمد صالحی در نشستی خبری با تاکید بر این که رئیس جمهور دراطلاع رسانی دقیق به مردم اصرار دارند، اظهار کرد: مرکز ارتباطاتات مردمی ریاست جمهوری دارای شاکله قوی از بعد نظارت ارزیابی و پیگیری است و فعالیت این مرکز مختص سفرهای استانی نیست، بلکه این مرکز وظیفه ارزیابی از عملکرد مدیران بر اساس شاخص‌های کارآمدی و مردم داری را دارد.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی های اداره کل بازرسی این مرکز ، 401 مدیر ارزیابی شده اند و کمیته ای هم 130 مدیر ناکارآمد را شناسایی کرد و آنها بر اساس فرایندهای قانونی برکنار شدند، درواقع شاخص های ارزیابی از مدیران باید توسط مرکز ارتباطات مردمی اعلام شود که ما این شاخص ها را به دستگاه‌های دولتی اعلام کردیم و براساس آن ارزیابی از معاونان استانداران ، فرمانداران، معاونان وزیرو مدیران کل انجام شد.

صالحی با اشاره به ایجاد تجمعات زیاد مردم در سفرهای استانی گفت: از سفر ششم استانی تلاش کردیم که از یک ماه قبل از سفر موضوعات مدنظر مردم شناسایی شود و سپس آنها را به وزارتخانه های مختلف ارسال کردیم و اکنون دیگر آن تجمعات قبلی را مقابل استانداری ها نداریم.درحین سفر هم نمایندگان تام الاختیار 30 تا 34 وزارتخانه و نهاد دولتی در استانها مستقر می شوند و به مراجعات مردم رسیدگی می کنند، در هر سفر بین 6تا 8 هزار مراجعه مردمی به صورت چهره به چهره انجام می‌شود و این درخواست ها در سامانه سامد ثبت و پیگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکنون به 77 هزار756 هزار درخواست مردمی پیگیری کرده و آن را به سرانجام رسانده‌ایم ما در روز بین 4تا5 هزار تماس مردمی هم داریم و تاکنون 944 هزار و 425درخواست‌های مردمی به ما رسیده است.ما همچنین روزانه یک خبرنامه که مشتمل بر 50 خبر و گزارش است را تهیه و به شخص رئیس جمهور تحویل می‌دهیم.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری با بیان اینکه حجم درخواست‌های مردم 16 برابر دوره های قبل شده است، گفت: رویکرد ما در قبال این مراجعات اقدام و اقناع است؛ یعنی اگر درخواستی غیر قانونی باشد سعی می کنیم مردم را اقناع کنیم. ما به جای این که مردم در پشت اتاق مدیران منتظر بمانند، مدیران را در بین مردم برده در هر سفر استانی 30 تا 40 جلسه حل مشکلات مردم از جمله مشکل تولید برگزار می شود و مرکز ارتباطات مردمی نهادهای مختلف را دور هم جمع می کند، تامشکلات را حل کند.

وی درباره برگزاری تجمعات مردمی در پاستور نیز تصریح کرد: الان این تجمعات نسبت به اوایل کار خیلی کمتر شده است و معمولا در مورد موضوعاتی است که به دولت بر نمی گردد، اما ما با برقراری ارتباط با مجلس و قوه قضاییه موضوعات را به آنها منتقل می کنیم و آنها هم همکاری می کنند، درباره موضوعاتی که به خود دولت مربوط می شود، بلافاصله رسیدگی شده و حتی همان روز نتیجه را اعلام می کنیم، البته مسائلی هم هست که زمان بر است اما پیگیری می‌شود ما همه موضوعاتی که توسط مردم مطرح می شود را از مسئولان پیگیری می کنیم و عملکرد مسئولان را در پاسخگویی ارزیابی و رصد می کنیم. البته تاکید داریم بایداطلاع رسانی در دولت قوی ترباشد.

وی درباره مهمترین دغدغه های مردم نیز خاطرنشلن کرد: موضوع کرونا ، بورس، حقوق و مزایای ایثارگران وکارگران، رتبه بندی فرهنگی، وام، معلمان نهضتی و جاماندگان یارانه و چگونگی اعتراض به آن و دهک بندی ها بیشترین موضوعاتی است که از سوی مردم به ما اعلام شده است.در مورد جاماندگان یارانه باید عرض کنم به زودی سامانه ای در این زمینه راه اندازی می شود. درحال حاضر 120 پاسخگو به صورت 24 ساعته دروزارت کار درحال پاسخ به مردم هستند.

وی درباره برگزاری برخی تجمعات اعتراضی در برخی از شهرها گفت: گزارش این تجمعات را به رئیس جمهور داده ایم و رئیس جمهورنسبت به این مسائل اطلاع دارد، البته مردم متوجه هستند دولت درحال پیگیری مطالبات آنها است واین تجمعات هم نقطه امید دشمن است.

صالحی در پایان یادآور شد: 82 درصد تقاضاهای مردمی را پیگیری کرده ایم وگاهی حتی وقتی سفر رئیس جمهور در حال انجام است پاسخ مطالبات مردم را همان جا داده ایم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری