کد خبر: ۲۶۱۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تک بعدی بودن احزاب در کشور تبدیل به یک معضل شده است، گفت: در کشور حزب واقعی نداریم.

نیکزاد: در کشور حزب واقعی نداریم

به گزارش اعتدال، علی نیکزاد صبح امروز در نخستین نشست کشوری حزب نسل نو، اظهار کرد: احزاب در کشور ما نتوانستند جایگاه اصلی خود را در جمهوری اسلامی پیدا کنند. در کشور به اندازه انگشت های دست نمی توان حزب هایی را پیدا کرد که کارکرد داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر از اول بنای احزاب به درستی گذاشته شود، کارها به خوبی پیش می‌رود. احزاب باید برای رسیدن به تمدن اسلامی برنامه داشته باشند.

نیکزاد با اشاره به لزوم فراگیر بودن احزاب مطرح کرد: مشکل عمده ای که احزاب دارند این است که وارد سیاست می شوند، سیاست محور کار را پیش می‌برند، در انتخابات حضور پیدا می‌کنند ولی بعد از انتخابات کارکرد خود را از دست می‌دهند. سوال من این است که احزابی که قدرت می خواهند، به دنبال چه هستند؟ شما یک حزبی را به من نشان بدهید که به اصول پایبند باشد.

وی همچنین گفت: تک بعدی بودن احزاب در کشور تبدیل به یک معضل شده است. نبودن حزب واقعی در کشور سبب شده کسانی که شعار داده اند، در عمل به بعضی موضوعات خلاف آن عمل کنند.

نائب رئیس مجلس یازدهم عنوان کرد: ما در کشور حزب واقعی نداریم. اگر نسل نو بخواهد ماندگار باشد باید خط مشی و اصول داشته باشد. نسل نو باید مواضع خود را با ولایتمداری و استکبار و عدالت سیاسی و اجتماعی و نحوه اداره کشور و تربیت مدیر آتی مشخص کند. نسل نو باید مشخص کند که آیا آمریکا شیطان بزرگ است یا کدخدا؟ در حزب نسل نو نباید همه به دنبال پست باشند. اگر احزاب بتوانند یک برنامه ۴ ساله تدوین کنند و مباحث سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و ... را تحلیل و راهکار ارائه دهند، حضور پررنگ‌تری خواهند داشت.

نائب رئیس مجلس اظهار کرد: احزاب باید بتوانند سازماندهی خود را انجام بدهند و کار تخصصی خود را پیش ببرند. رهبری چندین بار به جهاد تبیین اشاره داشتند، اما تاکنون از سوی احزاب در این مسئله شاهد هیچ اتفاقی نبودیم. هر حزبی باید بتواند دستور و کارکردهای جهاد تبیین را عملیاتی کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری