کد خبر: ۲۶۱۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵
وزیر کشور با بیان اینکه تغییر قیمت گذاری‌های جدید پس از تصویب ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود، گفت: تاکنون هیچ مصوبه‌ای برای گرانی اقلام از جمله مرغ و تخم‌مرغ نداشته‌ایم.

وزیر کشور: تاکنون مصوبه‌ای برای گرانی مرغ و تخم‌مرغ نداشته‌ایم

به گزارش اعتدال، احمد وحیدی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره تغییر قیمت برخی اقلام اظهار کرد: تصمیم‌گیری درباره قیمت اقلام به سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تصویب ستاد تنظیم بازار برمی‌گردد که تا الان هم هیچ مصوبه‌ای درباره هیچ قلم جنسی صورت نگرفته است.

وی تأکید کرد: هیچ قلم جنسی نمی‌تواند بدون طی این مسیر تغییر قیمت داده شود و اگر این اتفاق بیافتد خلاف قانون است و سازمان تعزیرات با اختیارات جدیدی که دارد با آن برخورد می‌کند.

وحیدی همچنین درباره برخی اخبار پیرامون قیمت مرغ و تخم مرغ گفت: همان طور گفتم برای گرانی اقلام ابتدا باید سازمان حمایت از مصرف‌کننده نظر بدهد و سپس ستاد تنظیم بازار در این زمینه مصوبه داشته باشد که تاکنون چنین چیزی نداشته‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که چه اختیارات جدیدی به سازمان تعزیرات برای کنترل بازار و نظارت بر قیمت‌ها داده شده است،‌ تصریح کرد: میزان جریمه‌ها را می‌توانند افزایش دهند و اجازه بسته شدن واحدهایی که تخلف می‌کنند را دریافت کردند. همچنین تعزیرات می‌تواند پلاکارت‌هایی را برای واحدهایی که گران‌فروشی می‌کنند، نصب کنند. در واقع اختیاراتی داده شده است که برای متخلفان بازدارندگی داشته باشد.

وزیر کشور گفت: تاکنون هیچ مصوبه‌ای برای گرانی اقلام از جمله مرغ و تخم مرغ وجود نداشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری