کد خبر: ۲۶۱۵۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
شیرین هنگام پوشش خبری، کلاه‌خود و جلیقه ضدگلوله خبرنگاری با نوشته "پرس" پوشیده بود اما در قسمت زیرگوش مورد هدف شلیک گلوله ارتش اسرائیل قرار گرفت.

کشته شدن خبرنگار الجزیره در شلیک ارتش اسرائیل

شیرین ابوعاقله خبرنگار معروف شبکه الجزیره در فلسطین در شلیک ارتش اسراییل کشته شد.

به گزارش اعتدال، او هنگام حادثه، جلیقه خبرنگاری به تن داشت و در حال پوشش خبری حمله ارتش اسراییل به منطقه جنین فلسطین بود.

همچنین فیلمبردار شبکه الجزیره هم از قسمت کمر زخمی و به بیمارستان منتقل شد.
شبکه الجزیره با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت این حادثه، آن را عمدی توصیف کرد.

"ولید العمری" رئیس دفتر الجزیره در رام الله به نقل از شاهدان گفت شیرین ابوعاقله در ناحیه سر مورد هدف قرار گرفت. هیچ درگیری مسلحانه ای در محل وجود نداشت. او به دست تک تیراندازان اسرائیلی مورد هدف قرار گرفت. قبل از این حادثه هیچ شلیکی از سوی نیروهای فلسطینی وجود نداشت.

وی ادامه داد: شیرین هنگام پوشش خبری، کلاه‌خود و جلیقه ضدگلوله خبرنگاری با نوشته "پرس" پوشیده بود اما در قسمت زیرگوش مورد هدف شلیک گلوله ارتش اسرائیل قرار گرفت. این نشان می دهد این شلیک، عامدانه صورت گرفته است.

شیرین ابوعاقله 51 ساله از جمله خبرنگاران قدیمی و پرکاری بود که حوادث فلسطین را از نزدیک پوشش می داد. وی به مدت 25 سال در شبکه الجزیره فعالیت می کرد.

او متولد شهر قدس و تحصیکرده مهندسی معماری در دانشگاه علوم و فناوری اردن و روزنامه نگاری در دانشگاه یرموک اردن است. شیرین سابقه کار در آژانس اونروا سازمان ملل متحد، رادیو "صوت فلسطین"، شبکه ماهواره ای "عَمان" و رادیو "مونت کارلو" فرانسه را داشت تا اینکه در سال 1997 به شبکه الجزیره پیوست.

کشته شدن خبرنگار الجزیره در شلیک ارتش اسرائیل

کشته شدن خبرنگار الجزیره در شلیک ارتش اسرائیل

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری