کد خبر: ۲۶۱۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
سایت گل ترکیه در گزارشی به شرح زندگی طارمی و ماجرای انتقالش به باشگاه ریزه اسپور پرداخت و از او به عنوان تاثیرگذارترین بازیکن پورتو یاد کرد.

مهدی طارمی؛ بازیکنی که از ترکیه فرار کرد و قهرمان شد

شنبه شب در چارچوب هفته سی و سوم لیگ پرتغال، پورتو در لیسبون به مصاف بنفیکا رفت و به برتری یک بر صفر رسید تا به قهرمانی لیگ پرتغال دست یابد. از روز گذشته رسانه‌های پرتغالی به تمجید از طارمی پرداختند و از ملی‌پوش کشورمان به عنوان بزرگترین ستاره پورتو در این قهرمانی نام بردند. پس از رسانه‌های پرتغالی نوبت به سایت گل ترکیه رسید تا لب به تمجید از بازیکن کشورمان باز کند.

سایت گل با تیتر «مهدی طارمی، بازیکنی که از ریزه‌اسپور فرار کرد، در پورتو با بیش از ۲۰ گل زده قهرمان پرتغال شد» به تمجید از ستاره کشورمان پرداخت.

این رسانه معتبر نوشت: مهدی طارمی، ستاره بزرگ پورتو در سی‌امین قهرمانی در لیگ پرتغال بود. مهاجم ایرانی به تاثیرگذارترین بازیکن کونسیسائو در این فصل نام گرفت و توانست در ۳۲ بازی این فصل ۲۰ گل بزند و ۱۲ پاس گل بدهد. او فصل گذشته نیز در ۳۴ بازی برای پورتو ۱۷ گل زد و ۱۲ بار پاس گل داد تا نشان دهد درخششی ادامه‌دار دارد. از طرف دیگر او هم گل می‌زند و هم در گلسازی تیمش شریک است و به عبارتی مهره بزرگ پورتو نامیده می‌شود.

این رسانه مشهور دنیا ادامه داد: طارمی در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ به تیم ریزه‌اسپور ترکیه منتقل شده بود، ولی بدون بازی کردن در این تیم به کشورش بازگشت. ریزه‌اسپور از او به فیفا شکایت کرد و فیفا نیز جریمه ۸۰۰ هزار یورویی و محرومیت ۴ ماهه برای او نوشت. او باعث شد تا تیم سابق یعنی پرسپولیس ایران از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی نیز محروم شود.

سایت گل نوشت: پس از پرسپولیس به قطر رفت و با ۵۰۰ هزار یورو به الغرافه پیوست. سپس به صورت رایگان راهی پرتغال شد و در فصل اولش در اروپا برای ریوآوه ۱۸ گل به ثمر رساند و با ۴.۷ میلیون یورو به پورتو رسید.

گل نوشت: در فصل دوم حضورش در پورتو، طارمی به دومین گلزن پرتغال با ۲۰ گل نام گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار داغ
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها