کد خبر: ۲۶۱۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲
در آستانه سالروز "پیروزی" در روسیه، ایالات متحده یکشنبه شب اعلام کرد که با هماهنگی گروه هفت و اتحادیه اروپا، بسته تحریمی جدیدی را علیه روسیه تدوین کرده است.

تحریم‌های همزمان آمریکا و گروه ۷ علیه روسیه در آستانه

به گزارش اعتدال، به نقل از روسیا الیوم، کاخ سفید در بیانیه‌ای تحریم‌های جدید غرب علیه روسیه از جمله علیه رسانه‌ها و صادرات نفت این کشور را اعلام کرد.

در این بیانیه‌ که پس از تماس ویدیویی بین رهبران گروه ۷ با حضور ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین صادر شد، آمده که طی نشست رهبران گروه ۷ نسبت به تقویت مواضع اوکراین در میدان نبرد و مذاکره ابراز تمایل کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است: امروز ایالات متحده، اتحادیه اروپا و گروه هفت متعهد شدند که با اتخاذ تدابیر جمعی بیشتر در راستای اختیارات قانونی هر یک از شرکا، هزینه جنگ را برای روسیه افزایش دهند.

طبق بیانیه کاخ سفید تحریم‌های جدید عبارتند از:

ممنوعیت ۳ کانال تلویزیونی روسیه شامل " روسیه _۱" شبکه یک تلویزیون روسیه و NTV که به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت کنترل دولت هستند.

ممنوعیت شهروندان آمریکایی از ارائه خدماتی از جمله حسابداری، مشاوره برای تاسیس شرکت و مشاوره اداری به افراد در روسیه.

اعمال تحریم‌های بیشتر بر بخش صنعتی روسیه که شامل محصولات چوبی، موتورهای صنعتی، ماشین آلات، موتورها، فن‌ها، تجهیزات تهویه، بولدوزر و سایر محصولات صنعتی و تجاری است.

اعمال تحریم‌هایی علیه شرکت روسی "Protechnology" که تولید کننده اسلحه و سلاح است، ۷ شرکت کشتیرانی که مالک یا اداره کننده ۶۹ کشتی هستند و یک شرکت یدک کش دریایی.

تعلیق مجوز صادرات مواد ویژه هسته ای، مواد ثانویه و دوتریوم به روسیه توسط کمیسیون تنظیم مقررات هسته‌ای ایالات متحده.

اعمال محدودیت‌هایی در اعطای ویزا به حدود دو هزار و ۶۰۰ مقام در روسیه و بلاروس و تدوین سیاست جدیدی جهت محدود کردن روادید برای مقامات نظامی روسی و حامیان آن که در جنگ اوکراین دخیل هستند.

تحریم ۸ نفر از مدیران "اسبربانک" (بزرگترین موسسه مالی روسیه)، ۲۷ نفر دیگر از "بانک گازپروم"، "بانک صنعتی مسکو" و ۱۰ شرکت تابعه آن.

کاخ سفید علاوه بر این اعلام کرد که گروه هفت متعهد شده واردات نفت روسیه را به تدریج کاهش دهد یا آن را به طور کامل ممنوع کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار داغ
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها