کد خبر: ۲۶۱۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
خرید بلیط چارتر تهران استانبول این فرصت را به شما می‌دهد که بتوانید سفری اقتصادی و مناسب از تهران به شهر رنگارنگ استانبول داشته باشید.

استانبول پنجمین شهر بزرگ دنیا است. شهری زیبا که در نزدیکی و همسایگی ایران قرار دارد. این شهر پایتخت کشور ترکیه نیست؛ اما از نظر اهمیت، با پایتخت این کشور رقابت می‌کند. استانبول جاهای دیدنی بسیاری دارد. از جاذبه‌های تاریخی که نشان‌دهنده فرهنگ چندهزارساله امپراتوری عثمانی است، تا جاهای دیدنی طبیعی که می‌توانید از تماشای آن‌ها لذت ببرید. مراکز خرید بزرگ و تماشایی نیز این شهر را به یکی از شهرهای جذاب مخصوصاً برای ایرانیان تبدیل کرده است. همه این‌ها باعث شده‌اند تا بلیط هواپیما تهران استانبول به یکی از پرفروش‌ترین بلیط‌های هواپیما در تمام ایران تبدیل شود. همه‌روزه چندین و چند پرواز، تهران را به مقصد استانبول ترک می‌کند. به دلیل تعداد فراوان پروازها، امکان یافتن بلیط چارتر استانبول نیز وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تا به شما راهنمای جامع خرید بلیط چارتر تهران استانبول را ارائه دهیم تا در هزینه‌های سفر شما به مراتب صرفه‌جویی شود.

فاصله هوایی تهران تا استانبول

فاصله هوایی تهران تا استانبول حدود 2هزار کیلومتر است. به این ترتیب باتوجه به سرعت پرواز هواپیما، بین 3 ساعت الی سه ساعت و نیم در راه خواهید بود. البته باید بدانید که زمان پرواز به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی پروازهای تهران استانبول به‌صورت ترانزیت انجام می‌شوند. به همین خاطر ممکن است بین 6 الی 12 ساعت به طول انجامد. البته اگر پرواز مستقیم باشد، در حدود 3 ساعت داخل هواپیما خواهید بود. یعنی تقریباً از نظر مسافت، فاصله هوایی تهران تا کیش و تهران تا استانبول یکسان است و تفاوت بسیار کمی در حدود 1 ساعت دارد. همین موضوع سفر به استانبول را به یکی از سفرهای محبوب بین ایرانیان تبدیل کرده است.

شرکت‌های هوایی ارائه‌دهنده پرواز تهران استانبول

راهنمای جامع خرید بلیط چارتر تهران استانبول

وقتی که قصد خرید بلیط چارتر تهران استانبول را داشته باشید، متوجه می‌شوید که شرکت‌های هوایی مختلفی این پرواز را ارائه می‌دهند. اگر سری به سایت ره بال آسمان بزنید و از قسمت مبدأ تهران و از قسمت مقصد استانبول را انتخاب کنید، متوجه می‌شوید که بخشی از ایرلاین‌ها داخلی و بخشی دیگر خارجی هستند. شما می‌توانید با ایرلاین‌های داخلی یا خارجی سفر کنید. تفاوت این دو در چیست؟ در وهله اول که باید بدانید خدمات ایرلاین‌های خارجی از ایرلاین‌های داخلی بهتر است. از طرف دیگر ایرلاین‌های خارجی از هواپیما‌ها جدید، امروزی و بسیار باکیفیت استفاده می‌کنند.
در این میان، ایرلاین‌های داخلی مختلفی از ایران‌ایر تا ماهان پرواز تهران به استانبول را انجام می‌دهند. قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول ایران‌ایر از ماهان تا حدودی ارزان‌تر است. از طرفی ماهان از هواپیماهای بسیار باکیفیت همراه با خدمات عالی برای این پرواز استفاده می‌کند. به همین خاطر پرواز ماهان یکی از پروازهای محبوب تهران به استانبول محسوب می‌شود. از طرف دیگر شما می‌توانید بلیط ایرلاین‌های خارجی که این پرواز را انجام می‌دهند تهیه کنید.
از انواع ایرلاین همانند ترکیش ایر تا امارات این پرواز را انجام می‌دهند. جالب است بدانید که برخی انواع پروازهای تهران به استانبول به‌صورت ترانزیت انجام می‌شود. برای مثال پرواز امارات که حدود 10 برابر پروازهای داخلی قیمت دارد و دلیل آن پرواز به‌صورت ترانزیت است. پرواز امارات ابتدا تهران را به مقصد دبی ترک می‌کند. سپس از آنجا به سمت استانبول حرکت خواهد کرد. همین موضوع هم هزینه پرواز را افزایش می‌دهد و هم باعث افزایش زمان آن می‌شود. بهترین پرواز خارجی برای سفر به استانبول، پرواز ترکیش ایرلاین است. البته باید بدانید که همین پرواز هم حداقل 2 برابر پروازهای داخلی قیمت دارد.

پرواز لحظه آخری و بلیط چارتر استانبول

راهنمای جامع خرید بلیط چارتر تهران استانبول
ایرلاین‌ها تا آخرین زمان ممکن منتظر می‌مانند تا مسافران تکمیل شوند. اگر مسافران تکمیل شوند که پرواز بدون بلیط چارتری انجام می‌شود؛ اما گاهی تعدادی صندلی خالی در پرواز باقی می‌ماند. صندلی خالی به‌صورت کامل به ضرر ایرلاین است. به همین خاطر هرچه به مدت پرواز نزدیک می‌شویم، ایرلاین‌ها با آفرهای تخفیفی مختلف، مسافران را به خرید بلیط هواپیما تهران استانبول ترغیب می‌کنند. به همین خاطر اگر در لحظات آخر مانده به پرواز، بتوانید بلیط هواپیما تهران استانبول را پیدا کنید، تخفیف بسیاری شامل حالتان می‌شود.
به این نوع بلیط‌ها، بلیط‌های لحظه آخری یا چارتر گفته می‌شود. البته در فصل‌های پیک سیزن همانند عید نوروز، کریسمس و تابستان، بلیط لحظه آخری به‌ندرت پیدا می‌شود؛ اما در فصول دیگر سال می‌توانید از این تخفیفات بهره‌مند شوید. برای این کار باید وارد سایت ره بال آسمان شوید و پروازهایی که در همان روز یا نهایتاً روز بعد به استانبول وجود دارند را بررسی کنید. پروازهای همان روز، حداقل قیمت را دارند و به اصطلاح بلیط چارتر استانبول محسوب می‌شوند.

اقامت در استانبول

بعد اینکه بلیط چارتر تهران استانبول را خریداری کردید، نوبت به یافتن محل مناسبی برای اقامت در استانبول خواهد بود. هتل‌های مختلفی در استانبول وجود دارند. شما می‌توانید بر اساس بودجه خود، در هتل‌های 1 تا 5ستاره اقامت داشته باشید. هرچه هتل‌ها در نزدیکی مناطق پرتردد همانند تکسیم یا خیابان جمهوری قرار داشته باشند، قیمت بیشتری دارند. هتل‌هایی که در بخش‌های ارزان‌قیمت مناطق آسیایی قرار دارند، بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. البته می‌توانید در هتل‌های 3ستاره اروپایی نیز اقامت داشته باشید. باتوجه‌به هزینه‌های گران تاکسی در استانبول و گستردگی این شهر، بهتر است در منطقه‌ای پرتردد نزدیک به جاهای دیدنی مختلف اقامت داشته باشید. شاید در نگاه سطحی، اقامت در هتل‌های دورتر از مراکز شهر به سودتان باشد؛ اما باید هزینه‌های بسیاری را بابت جابه‌جایی در استانبول بپردازید.

نحوه خرید بلیط چارتر تهران استانبول

راهنمای جامع خرید بلیط چارتر تهران استانبول
برای خرید بلیط چارتر تهران استانبول، روش‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. در وهله اول که می‌توانید به فرودگاه و دفاتر فروش ایرلاین‌ها مراجعه کنید. این کار زمان‌بر است و نیاز به مراجعه حضوری دارد. روش دیگر که می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند، روش خرید اینترنتی بلیط هواپیما است. برای این کار می‌توانید به سایت یک آژانس مسافرتی معتبر همانند ره بال آسمان مراجعه کنید. در سایت ره بال آسمان مبدأ را تهران و مقصد را استانبول قرار دهید. سپس تاریخ سفرتان را مشخص کنید تا تمامی پروازها و ایرلاین‌های مختلف را مشاهده کنید. با تغییر روزهای پرواز، می‌توانید بلیط‌های لحظه آخری را نیز مشاهده نمایید. به این ترتیب امکان مقایسه بین ایرلاین‌های مختلف در اختیارتان قرار خواهد گرفت. در این روش هیچ نیازی به مراجعه حضوری هم نیست.

استرداد بلیط تهران استانبول

گاهی به هر دلیل ممکن است نیاز به استرداد بلیط هواپیمای خودتان پیدا کنید. در این شرایط می‌توانید با پرداخت مبلغی به‌عنوان جریمه، بخش عمده مبلغی که بابت بلیط پرداخته‌اید را پس بگیرید. با این حال باید بدانید که امکان استرداد بلیط چارتر استانبول وجود ندارد. بلیط‌های چارتری حداقل قیمت را دارند و در صورتی که به هر دلیل به پرواز نرسید، هیچ هزینه‌ای به شما برگشت داده نمی‌شود.
پس در صورتی که قصد خرید بلیط چارتر استانبول را دارید، باید درباره برنامه سفر خود اطمنیان داشته باشید. معمولاً حتی امکان تغییر برنامه سفر بلیط‌های چارتری هم وجود ندارد. به همین خاطر باید در انتخاب زمان سفر خود دقت داشته باشید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری