کد خبر: ۲۶۱۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: سرمایه اجتماعی نقش کلیدی در مدیریت بهینه مصرف در همه حوزه ها دارد، فلذا باید برای تقویت این اعتماد تمام تلاش خود را به کار گرفت.

عباسی: همراهی مردم با حاکمیت نقش ویژه‌ای در مدیریت بهینه مصرف آب دارد

فریدون عباسی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش منابع آبی کشور، بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب تاکید و بیان کرد: ما باید در وهله اول ریشه مصرف بالای آب در سطح جامعه ایرانی را شناسایی کنیم؛ واقعیت این است که ما در یک جامعه مسلمان زندگی می کنیم و برای ما میزان نجس‌ها زیاد است و انواع و اقسام غسل های واجب و مستحب را داریم که مردم با آب انجام می دهند، از سوی دیگر برای طهارت نیز مردم از آب استفاده می کنند در حالی که در سایر کشورهای دیگر به این میزان از آب استفاده نمی شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: علاوه بر میزان استحمام و شستشوی بالا در کشورمان نسبت به دیگر کشورها، در ناحیه گرم و خشک قرار داریم که همه این عوامل دست به دست هم داده تا میزان مصرف آب در کشور ما بالاتر باشد.

علمای دینی باید راهکارهای استفاده حداقلی از آب را برای مردم تبیین کنند
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اما حال باید برای مدیریت مصرف چه کرد؟ در وهله اول علمای دینی باید برای مردم تبیین کنند که چگونه می توان با استفاده حداقلی از آب طاهر بود، پس علما در این زمینه مسئولیت دارند. از سوی دیگر مدیریت بر مصرف نیز خیلی مهم است. اگر سرمایه اجتماعی با حکمران ها همراه باشد می توان گام های خوبی در این حوزه برداشت.

عباسی با بیان اینکه اگر مردم با حاکمیت همبستگی داشته باشند قطعا در صرفه جویی و مصرف بهینه نیز همراه خواهند شد، عنوان کرد: این تبعیض ها است که به سرمایه اجتماعی در سطح جامعه آسیب می رساند. مردم نقش اساسی در مدیریت مصرف دارند و برای همراه کردن آنان نیازمند تقویت اعتماد آنان به حکمران ها هستیم، از سوی دیگر باید این فرصت را به مدیران دولت دهیم تا انسجام پیدا کنند. آنگاه می‌توانند برنامه هایی که تهیه شده است را در این حوزه اجرایی کنند. حاکمیت و سرمایه اجتماعی باید توامان برای رفع بحران های موجود به ویژه در این حوزه حرکت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری