کد خبر: ۲۶۱۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷
معاون آموزشی وزیر بهداشت:
معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه برخی شرکت‌های انتشاراتی خصوصی سخت نگران افت علمی کشور هستند، گفت: توصیه می‌کنیم به امورات دیگر خود بپردازند، زیرا اساتید دلسوز و برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نحوه تدریس، انتخاب منابع و برگزاری آزمون را می‌دانند.

شرکت‌های انتشاراتی نگران افت علمی کشور نباشند

به گزارش اعتدال، دکتر ابوالفضل باقری فرد ضمن بیان این مطلب درخصوص برگزاری آزمون دستیاری، گفت: رای دیوان عدالت اداری در دولت قبل برای آزمون دستیاری ۴۸ (سال گذشته) بوده است، اما در دولت جدید با اصلاح آیین نامه ها که اتفاقا از وظایف قانونی وزارت بهداشت است، آزمون ۴۹ با رعایت کامل موازین قانونی برگزار خواهد شد.

وی افزود: اصرار وزارت بهداشت مبنی بر عدم تعویق این آزمون رعایت عدالت آموزشی برای داوطلبانی است که بر اساس تقویم آزمون‌ها خود را آماده کرده‌اند، از جمله استعدادهای درخشان که مستقیما و بدون گذراندن طرح در آزمون شرکت می‌کنند و نیز پزشکان عمومی جوانی که مدتی است تمام کارهای خود را تعطیل کرده و آماده آزمون شده‌اند و تعدادشان هم بسیار زیاد است.

دکتر باقری فرد در ادامه تصریح کرد: مهم‌ترین علت مخالفت با تعویق امتحان، عدم حضور به موقع دستیاران در بیمارستان‌ها و دانشگاه‌هاست که نظام آموزشی و درمانی کشور را مختل می‌کند و این خط قرمز وزارت بهداشت است؛ زیرا سلامت مردم به خطر می‌افتد.

به گزارش وبدا، معاون آموزشی وزیر بهداشت اظهار کرد: به برخی شرکت‌های انتشاراتی و خصوصی کنکور که از بعضی منابع آزمون‌ها به جهت افت علمی کشور سخت نگرانند! توصیه می‌ کنیم به امورات دیگر خود بپردازند، زیرا اساتید دلسوز و برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نحوه تدریس، انتخاب منابع و برگزاری آزمون را می‌دانند و قطعا سوالاتی با مضامین و مفاهیم مشکوک و قدیمی را طرح نخواهند کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری