کد خبر: ۲۶۱۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵
پادشاه اردن و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین آخرین تحولات وضعیت سیاسی و تشدید تنش‌ها از سوی اسرائیل در اراضی فلسطین و راه‌های دفاع از قدس را مورد بررسی قرار دادند.

گفت‌وگوی محمود عباس و عبدالله دوم در مورد راه‌های دفاع از قدس

به گزارش اعتدال، به نقل از روسیا الیوم، در این دیدار که در کاخ الحسینیه در امان، پایتخت اردن میان محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و عبدالله دوم، پادشاه اردن برگزار شد، تشدید تنش‌ها از سوی اسرائیل در اراضی فلسطین، راه‌های دفاع از قدس، مقدسات اسلامی و مسیحی و تقویت هماهنگی مشترک میان رهبری اردن و فلسطین در مسائل مورد توجه مشترک مورد بررسی قرار گرفت.


عبدالله دوم بر موضع اردن در حمایت از مردم فلسطین و مسئله عادلانه آنها و ایستادگی اردن در کنار حقوق فلسطینی‌ها جهت تشکیل کشور مستقل با پایتختی قدس شرقی تاکید کرد.


وی عنوان داشت که تصمیم دارد به تماس‌هایش برای توقف تعدی‌ها به قدس و مقدسات ادامه دهد.

عبدالله دوم عنوان داشت که اردن بر اساس قیمومیت خود بر مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس به تلاش‌هایش با طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی برای توقف تنش‌ها از سوی اسرائیل و حفظ وضعیت تاریخی اماکن مقدس اسلامی و مسیحی ادامه می‌دهد.

محمود عباس نیز بر اهمیت افزایش تلاش‌ها و هماهنگی فلسطین و اردن جهت بسیج کردن جامعه بین المللی به منظور متوقف ساختن اقدامات دولت اسرائیل و سیاست‌های متجاوزانه آن علیه مردم فلسطین و اراضی و مقدسات تاکید کرد.

محمود عباس بر اهمیت پایبندی به اصول روند سیاسی و قطعنامه‌های بین المللی و لزوم تامین حمایت بین‌المللی از مردم فلسطین و بازگشت به چشم‌اندازهای سیاسی که پایان اشغال گری‌ها از اراضی فلسطین با پایتختی قدس شرقی را محقق سازد، تاکید کرد.

محمود عباس بر توجه فلسطین و رهبری آن برای تقویت روابط برادری و همکاری مشترک میان اردن و فلسطین تاکید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری