کد خبر: ۲۶۱۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۵
نخست‌وزیر انگلیس با بیان اینکه انتظار ندارد که هیچ ناکامی نظامی بیشتری از سوی ارتش روسیه در اوکراین موجب شود تا ولادیمیر پوتین به سمت استفاده از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در آنجا سوق داده شود، گفت او فرصت تغییر دادن نقشه‌هایش و پایان دادن به درگیری را دارد.

بوریس جانسون: پوتین امکان تغییر دادن طرح‌هایش در اوکراین و پایان دادن به جنگ را دارد

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در پاسخ به این پرسش تاک‌ تی‌وی مبنی بر اینکه آیا او انتظار دارد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه استفاده از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی را در صورت ناکامی بیشتر ارتشش در اوکراین مورد بررسی قرار دهد یا خیر، گفت: نه اینطور فکر نمی‌کنم.

جانسون گفت: با توجه به حمایت عظیم روسیه از آنچه او انجام می‌دهد و با توجه به غفلت آشکار رسانه‌های روسی در مورد آنچه واقعا در اوکراین اتفاق می‌افتد، تناقض این است که پوتین فضای سیاسی بسیار بیشتری برای عقب‌نشینی و کوتاه آمدن دارد.

از بوریس جانسون همچنین درباره اختلاف میان مسکو و لندن سوالی پرسیده شد، به ویژه پس از آنکه روز سه‌شنبه روسیه به انگلیس درباره "واکنش متناسب" فوری در صورتی که انگلیس به تحریک اوکراین با هدف گرفتن اماکنی در روسیه ادامه دهد، هشدار داد.

وزارت دفاع روسیه به صحبت‌های جیمز هیپی، وزیر نیروهای مسلح انگلیس استناد داشت که در گفت‌وگو با رادیو بی‌بی‌سی تاکید کرد که کاملا برای اوکراین "مشروع" است که اهدافی را در عمق روسیه به منظور مختل کردن خطوط لجستیک و تامین روسیه هدف بگیرد.

از جانسون درباره این اظهارات سوالی پرسیده شد و او گفت، اوکراینی‌ها حق دارند از خودشان دفاع کنند اما اضافه کرد که انگلیس نمی‌خواهد که این بحران به فراتر از مرزهای اوکراین کشیده شود.

او همچنین گفت که دولتش هر کاری بتواند برای کمک به دو جنگجوی انگلیسی که در اوکراین اسیر شدند، انجام می‌دهد اما هرگونه تصمیم‌گیری درباره تبادل اسرا بر عهده کی‌یف است. او همچنین افزود که فیس‌بوک با حذف ویدیویی که این دو فرد را نشان می‌دهد، موافقت کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری