کد خبر: ۲۶۱۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷
نماینده مردم اهواز تاکید کرد: نمایندگان خوزستان به هیچ وجه زیر بار اجرای طرح‌های انتقال آب و احداث سد مارون ۲ نمی‌روند.

حسینی: نمایندگان خوزستان به هیچ وجه زیر بار اجرای طرح‌های انتقال آب نمی‌روند

به گزارش اعتدال، سیدکریم حسینی در مطلبی در صفحه شخصی اینستاگرام خود با اشاره به برگزاری جلسه جمعی از نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری با حضور وزیر نیرو نوشت:

«در این جلسه بر غیر کارشناسی و غیر منطقی بودن طرح‌های انتقال آب -که به تازگی زمزمه‌هایی از آن در وزارت نیرو شنیده شده- شامل بهشت آباد، آبگیری طرح گلاب و احداث سد مارون ۲ که برای ۲ استان آسیب‌های بسیار زیادی دارد، تاکید شد.

وزیر نیرو اعلام کرد اجرای طرح‌های مذکور متوقف خواهد شد، با این وجود کماکان نمایندگان ۲ استان پیگیر این موضوعات حساس خواهند بود. همچنین وزیر نیرو پیشنهاد داد جلسه‌ای با حضور نمایندگان وزارت نیرو و نمایندگان خوزستان، چهارمحال بختیاری و اصفهان برای بررسی موضوع برگزار شود.

نمایندگان خوزستان به هیچ وجه زیر بار اجرای این طرح‌ها به ویژه طرح سد مارون ۲ که برای شهرستان‌های پایین دست بسیار مضر است و آسیب به زمین‌ها را تشدید می‌کند، نخواهند رفت و به مسئولین کشوری و سران سه قوه موضوع را منتقل خواهیم کرد که جلوی اجرای این طرح‌ها گرفته شود.»

حسینی همچنین در صفحه شخصی خود در توئیتر نیز نوشت:

«مسئولیتهای اجتماعی فقط متوجه شرکت ها و کارخانجات خصوصی نیست. سازمان آب و برق خوزستان در قبال سازه ها، کانالها و تاسیساتی که در شهرستان های باوی،حمیدیه و کارون دارد چه خدماتی می دهد؟ این موضوع را از وزارت نیرو پیگیری می کنیم.»

طی روزهای اخیر میزان ریزگردها و گرد و غبار در شهرهای استان خوزستان افزایش داشته و مشکلاتی را برای مردم این مناطق ایجاد کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری