کد خبر: ۲۶۱۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
برای انواع دستبند طلا زنانه و دخترانه تقسیم بندی های مختلفی ارائه شده است. کلمه دستبند اصطلاحی عمومی است که مجموعه گسترده ای از زیورآلات را در بر دارد.

انواع قفل دستبند زنانه

دستبند طلا زنانه از جمله محبوب ترین زیورآلات در کشور ما به شمار می رود. از آنجایی که افزایش جذابیت ظاهری، هدف اولیه استفاده از اکسسوری ها و خصوصا طلا و جواهرات است، لذا در انتخاب آن ها به مواردی همچون مکانی که دستبند پوشیده می شود، ظرافت دست، رنگ پوست و مواردی از این قبیل باید توجه کرد.

راهنمای انواع دستبند طلا

برای انواع دستبند طلا زنانه و دخترانه تقسیم بندی های مختلفی ارائه شده است. کلمه دستبند اصطلاحی عمومی است که مجموعه گسترده ای از زیورآلات را در بر دارد. در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می شود:

دستبند زنجیری یا پیوندی

دستبند طلا زنانه زنجیری از اتصال پیوندهای طلا به یکدیگر به شکل یک زنجیر ساخته می شوند. دستبندهای زنجیری، معمولا دارای چند قفل قابل تنظیم هستند تا فرد بتواند با تنگ و گشاد کردن، دستبند را بر روی مچ دست خود ثابت کند. گاهی به دستبندهای زنجیری چیزهایی متصل می کنند و با این کار بر جذابیت آن ها می افزایند. دستبندهای زنجیری بخاطر تنوع در اندازه و شکل، اغلب شیک و همه پسند بوده و با آنها می توان سبک های مختلفی را ایجاد کرد.

دستبند النگویی

بین دستبند طلا زنانه النگویی و النگو تفاوت بسیار جزئی وجود دارد.  دستبند النگویی نوعی دستبند است که اغلب قفل‌ لولایی یا دکمه‌ای دارد اما النگو معمولاً یک دستبند سفت و محکم است که بدون گیره یا قفل بازشو طراحی می شود. به همین دلیل، النگوها معمولاً گشاد هستند و در دست آزادانه حرکت می کنند. دستبند النگویی و النگو را می‌توان به صورت تکی یا با دستبندهای مشابه یا مدل های متفاوت بصورت چند لایه‌ای در دست پوشید.

 

 دستبند النگویی 

دستبند طلا و چرم

اگر چه مدل طلا و چرم بیشتر توسط مردان مورد استفاده قرار می گیرد اما این نوع دستبند، در میان زنان و دختران نیز محبوبیت خاص خود را دارد. در دستبند طلا زنانه نوع چرمی، غالبا یک بند چرمی که پلاک طلایی به آن آویخته شده است، دستبند را شکل داده است اما بنا به سلیقه و نظر مشتریان انواع مختلفی از دستبند طلا و چرم طراحی و ساخته می شوند.

 دستبند چرم و طلا با کاربرد زنانه و مردانه

دستبند بافت

نوعی دستبند طلا زنانه و البته بیشتر دخترانه، دستبندهای بافت هستند. این دستبندها، اغلب رنگی هستند و الگوی بافت خاص و ساده ای دارند. اما بجز آن، نوعی دستبند طلا و بافت از جنس مکرومه نیز وجود دارد. در این نوع دستبند، لبه‌های دستبند بافت با یک لایه زنجیر طلا تزئین می‌شود. گاهی نیز زنجیر طلای نازکی در میان مکرومه‌ها گذاشته می‌شود و زنجیری طلا با طرح و جنس بافت ایجاد می‌کند.

 

سایز مناسب دستبند طلا

هنگام اندازه گیری سایز دستبند طلا زنانه زنجیری، اگر می خواهید دستبندتان به صورت آزاد در دستتان قرار بگیرد اندازه ی مچ خودرا به اضافه ی عدد سه کنید. اگر علاقه مند به داشتن دستبندی با سایز متوسط و راحت هستید اندازه مچ خود را به اضافه ی عدد دو کنید واگر می خواهید دستبندتان فیت در دستتان قرار گیرد بدون آنکه دستتان را اذیت کند اندازه مچ را به اضافه عدد یک و یا نیم کنید.

برای اندازه گیری و راهنمای سایز دستبند زنانه و روش اندازه گیری مچ دست و سایز دستبند به راهنمای  اندازه گیری  سایز زیورآلات طلا و جواهر   مراجعه نمائید.

راهنمای قفل های دستبند طلا

1-  قفل آهنربایی

این قفل از دو جزء آهنربایی تشکیل شده که به سبب ربایش هر جزء توسط سمت دیگر، دو قسمت بر روی هم قرار می گیرند. قفل آهنربایی بیشتر برای ساخت دستبند های چرمی بکار می رود.

2-  قفل قلابی

از این قفل اغلب در ساخت دستبند طلا زنانه با اجزای مهره ای شکل همانند زیورآلات طلا و مرواریدی استفاده می شود.

قفل قلابی

3- قفل جعبه ای

از  قفل جعبه ای معمولا در ساخت دستبند طلا زنانه با وزن کم استفاده می شود. دراین نوع قفل، تیغه ای در یک بخش جعبه مانند فرو می رود. برای باز کردن آن باید دکمه ای را فشار داد و دو جزء قفل را از یکدیگر جدا نمود.

4- قفل خرچنگی یا لابستری

این نوع قفل همانند پنجه خرچنگ حالت فنری دارد و در صورتی که پس از باز کردن رهایش کنید بطور خودکار به حالت بسته باز می گردد.

5- قفل حلقه فنری

این قفل همانند قفل خرچنگی است با این تفاوت که دایره ای شکل است. حلقه هایی درشت در آن قرار داده شده اند که به بدنه و یا زنجیر متصل می شوند.

6- قفل پیچی

این قفل از دو بخش میله ای شکل تشکیل شده است که یک بخش آن به شکل پیچ و بخش دیگر آن مهره ای شکل است. با چرخش بخش پیچی در داخل بخش مهره ای مانند، قفل بسته می شود.

7- قفل زنجیر توپی

از این نوع قفل بیشتر در دستبند طلا زنانه ظریف استفاده می شود.این نوع قفل مخصوص زنجیرهای توپی شکل است. برای بستن این نوع قفل، توپی انتهایی زنجیر را به میانه قفل آورده و با هدایت آن به چپ یا راست و داخل -که معمولا باریکتر است- قفل بسته می شود.

8- قفل چرخان

قفل چرخان بیشتر در ساخت دستبند طلا زنانه النگویی استفاده می شود. این قفل دارای دو بخش میله ای و توخالی است. با ورود بخش میله ای شکل به بخش لوله ای و فشار آوردن به آن، قفل محکم می شود.

9- قفل تاشو

قفل تاشو از یک قفل و یک حلقه تشکیل شده است. بخش قفلی شکل دارای دو قسمت است که توسط لولای کوچکی به هم متصل شده اند. پس از قرار گرفتن حلقه در میان دو نیمه ی قفل و فشار دادن آن، گیره  بسته شده و قفل محکم می شود.

در گالری زیواز میتوانید به انواع دستبند های زنانه از گالری  های معتبر با تنوع قفل های دستبند طلا به آدرس https://zivazz.com/category/bracelet/  مراجعه نمائید .

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری