کد خبر: ۲۶۱۱۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
معاون شورای امنیت ملی روسیه که زمانی هم نخست‌وزیر و رئیس‌جمهوری روسیه بود، گفت که اروپا بدون گاز روسیه حتی یک هفته هم دوام نمی‌آورد.

مدودف: اروپا یک هفته هم بدون گاز روسیه دوام نمی‌آورد

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز جمعه کمیسیون اروپا گفت، شرکت‌های اتحادیه اروپا احتمالا بتوانند بدون گرفتار شدن در تحریم‌های این نهاد علیه مسکو، حسابی در گازپروم‌بنک برای پرداخت هزینه گاز روسیه با استفاده از شرایط پرداخت جدیدی که مسکو ایجاد کرده است، باز کنند.

در همین رابطه دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت ملی روسیه در کانال تلگرام خود نوشت: ما ارزش سازگاری و یکپارچگی شرکای اروپایی‌مان را ارزیابی می‌کنیم. به خصوص با توجه به این واقعیت که طبق داده‌های اخیر صندوق بین‌المللی پول، اروپا قادر نخواهد بود تا بیشتر از شش ماه بدون گاز ما دوام آورد که البته در واقع این امر یک هفته هم نخواهد بود.

به دنبال حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه و اقدام برخی از کشورهای غربی و متحدانشان در اعمال تحریم‌های سختگیرانه علیه مسکو، روسیه تصمیم گرفت تا برخی از "کشورهای غیردوست" را به پرداخت هزینه گازش به روبل، واحد پول روسیه وادار کند.

دیمیتری مدودف که پیشتر رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر روسیه هم بود، قبلا تحریم‌های "غیرقانونی" غرب را مایه تخریب نظام حقوق بین‌المللی دانسته بود. مدودف گفته بود: اقدامات بی‌سابقه کنونی از نظر وسعت، گستردگی و درجه بدبینی و اعمال نفوذ غیرقانونی باعث فروپاشی بیشتر همه نهادهای بین‌المللی، از جمله مهمترین آنها سازمان ملل و بی‌اعتنایی کامل به هنجارهای حقوق بین‌الملل خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری