کد خبر: ۲۶۱۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
رئیس جمهور روسیه پس از پرتاب آزمایشی موشک بالستیک قاره‌پیمای جدید این کشور تحت عنوان "سارمات" این رویداد را "عظیم و چشمگیر" توصیف کرد. در مقابل پنتاگون این آزمایش را "امری عادی" خواند و گفت که "تهدیدی" برای ایالات متحده نیست.

پوتین: سامانه

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، این موشک بالستیک قاره‌پیمای جدید «سارمات» که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارد، از پایگاه "پلستک"، واقع در شمال غرب روسیه به هدف مورد نظر در فاصله حدودا ۶ هزار کیلومتری در شبه‌جزیره کاماتسک در شرق این کشور اصابت کرد.

پوتین: سامانه بی‌نظیر "سارمات" امنیت روسیه را تضمین می‌کند/پنتاگون واکنش نشان داد

وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه‌ای این موشک را "جدیدترین عضو زرادخانه روسیه" عنوان کرد و افزود که این موشک، "قویترین موشک" به لحاظ برد است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه پس از شلیک این موشک بالستیک این رویداد را "عظیم و چشمگیر" توصیف کرد و گفت: موشک بالستیک سارمات امنیت روسیه را در قبال تهدیدات خارجی تضمین خواهد کرد و آن دسته از کشورهایی که سعی دارند کشور ما را تهدید کنند، باید تجدید نظر کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشابه سامانه سارمات در دنیا وجود نداردو در حقیقت سارمات یک سلاح منحصر به فرد است که توان دفاعی نیروهای مسلح ما را ارتقا می دهد و امنیت نیروهای مسلح را به طور قابل اعتماد تضمین می کند. .

ولادیمیر پوتین به همراه مقامات دفاعی در یک پیام ویدئویی خاطرنشان کرد: این موشک بالستیک ویژگی‌های تاکتیکی و تخصصی بالایی دارد و قادر است بر تمامی موشک‌های دیگر غلبه کند.

پنتاگون روز چهارشنبه اعلام کرد که روسیه قبل از پرتاب آزمایشی خود به این کشور اطلاع داد و این آزمایش را "امری عادی" خواند و گفت که "تهدیدی" برای ایالات متحده نیست.

وزارت دفاع ایالات متحده به نقل از جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت: «روسیه مطابق تعهدات پیمان استارت نو خود به درستی به ایالات متحده اعلام کرد که قصد دارد این موشک بالستیک قاره‌پیما را آزمایش کند.»

وی افزود: «چنین آزمایش‌هایی معمولی است و غافلگیرکننده نبود. ما این آزمایش را تهدیدی برای ایالات متحده یا متحدانش نمی‌دانیم.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری