کد خبر: ۲۶۰۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶
اظهارات وزیر خارجه دولت رژیم صهیونیستی درباره جنگ اوکراین، انتقاد شدید روسیه از این رژیم را به همراه داشته و منجر به بحران در روابط دیپلماتیک میان دو طرف شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای نسبت به اظهارات اخیر یائیر لاپید، وزیر خارجه دولت رژیم صهیونیستی درباره لغو عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل واکنش نشان داد.

وزارت خارجه روسیه ضمن انتقاد و ابراز تاسف از اظهارات لاپید تاکید کرد: اظهارات لاپید تلاشی تقریباً آشکار برای سوء استفاده از وضعیت اوکراین به منظور منحرف کردن توجه جامعه بین‌الملل از درگیری فلسطین و اسرائیل بوده که یکی از قدیمی‌ترین درگیری‌های حل نشده است.

این وزارتخانه، دولت رژیم صهیونیستی را به تداوم نقض قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل با ادامه اشغالگری و الحاق اراضی فلسطین به اراضی اشغالی متهم کرد.

در این بیانیه آمده است که بیش از ۲.۵ میلیون فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری در نتیجه این اقدامات رژیم صهیونیستی خود را از بقیه جهان منزوی می‌بینند.

وزارت خارجه روسیه همچنین در ادامه بیانیه خود آورده است: نوار غزه به یک زندان روباز تبدیل شده و ساکنان آن حدود ۱۴ سال است که با محاصره زمینی، دریایی و هوایی توسط اسرائیل مواجه هستند.

در این بیانیه همچنین آمده است: اسرائیل رویکرد خود مبنی بر ادامه طولانی‌ترین اشغال تاریخ جهان پس از جنگ جهانی دوم را در سایه چشم پوشی کشورهای غربی و با حمایت واقعی آمریکا ادامه می‌دهد.

یائیر لاپید بر خلاف نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که درصدد میانجیگری میان مسکو و کی‌یف است، بارها عملیات نظامی روسیه در اوکراین را محکوم کرده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری