کد خبر: ۲۶۰۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۶
با هوشیاری زائران و تلاش عوامل انتظامات و یگان حفاظت حرم مطهر ضارب بلافاصله بازداشت و تحویل مقامات انتظامی شد و مصدومان به سرعت به بیمارستان منتقل شدند.

پایگاه اطلاع رسانی اعتدال؛ روابط عمومی آستان قدس رضوی اعلام کرد: همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان، ساعتی پیش دو طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم بافردی که هویت آن در دست بررسی است با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفتند.

با هوشیاری زائران و تلاش عوامل انتظامات و یگان حفاظت حرم مطهر ضارب بلافاصله بازداشت و تحویل مقامات انتظامی شد و مصدومان به سرعت به بیمارستان منتقل شدند.

آستان قدس رضوی ضمن محکومیت این تعرض به ساحت مقدس حضرت رضا علیه السلام و روحانیت معزز، موضوع را تا حصول نتیجه و شناسایی عوامل پیگیری خواهد کرد و گزارش آن را متعاقبا به اطلاع مردم عزیز خواهد رساند.


جزئیات جدید درباره طلبه‌هایی که در صحن رضوی مورد حمله قرار گرفتند

این ۳ طلبه از طلاب جهادی و مخلصی بودند که سالهاست برای محرومیت زدایی حاشیه شهر مشهد مشغول خدمت هستند.

آنها در راه جلسه گروه‌های جهادی حاشیه شهر مشهد برای هماهنگی فعالیتهای ماه رمضان بودند.

یکی از طلاب با زبان روزه بعد از زیارت حضرت رضا در صحن جامع به شهادت رسید و دو نفر دیگر در بیمارستان هستند.


دستگیری ۵ نفر در رابطه با حادثه مشهد

دادستان مشهد گفت: ۵ نفر درخصوص حادثه امروز تعرض به چند طلبه دستگیر شدند. یک نفر ضارب و ۴ نفر مظنون به همکاری با او بودند.

استاندار خراسان رضوی به ایرنا گفت: حدود ساعت ۱۴ امروز یک فرد مسلح به سلاح سرد، سه طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌ را مورد تعرض قرار می‌دهد که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده در همان لحظه جان خود را از دست می‌دهد.

۲ نفر دیگر از مجروحان این حادثه به بیمارستان منتقل می‌شوند که وضعیت یک نفر از آنها وخیم گزارش شده است و اکنون تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

ضارب در همان لحظات اولیه از سوی عوامل انتظامی یگان حفاظت از حرم مطهر و مردم حاضر در صحنه، دستگیر شده و اکنون این فرد در اختیار عوامل امنیتی برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه قرار دارد.

با توجه به اینکه عامل این حادثه در اختیار عوامل امنیتی قرار دارد، جزئیات حادثه تعرض به زائران رضوی پس از بررسی‌های اولیه، به زودی اطلاع‌رسانی و در اختیار رسانه‌ها و مردم عزیز کشورمان قرار خواهد گرفت.


جزییات حمله به سه طلبه در حرم رضویحال ۲ طلبه مصدوم رو به بهبود است

رئیس ستاد حاشیه شهر مشهد به فارس گفت: ۲ طلبه مصدوم حادثه امروز مشهد در بخش ریکاوری بعد از عمل جراحی هستند و خطر از آن‌ها رفع شده است.

روایت استاندار از انگیزه فردی که به طلبه ها حمله کرد

استاندار خراسان رضوی گفت: در پی حادثه ظهر امروز در حرم مطهر رضوی متاسفانه یکی از روحانیان که با چاقو مضروب شده بود به شهادت رسید و دو روحانی دیگر در بیمارستان بستری شدند، که حال یکی از آنها وخیم است.

در پی این اتفاق ، فرد ضارب با کمک زائران و توسط ماموران حاضر درصحنه دستگیر شد و تحقیقات از وی درحال انجام است.

در بررسی های اولیه مشخص شد ضارب تحت تاثیر القائات استکبار جهانی و جریانهای تکفیری این اقدام را انجام داده است.

سه نفر روحانی که مورد حمله این فرد قرار گرفتند از فعالین و جهادگران اجتماعی و فرهنگی بودند که در مناطق محروم اقدامات جهادی را انجام می دادند.

ضمن محکومیت این اقدام جنایتکارانه و هتک حرمت حرم مطهر رضوی(ع) و روحانیت معظم، از درگاه خداوند متعال برای خانواده روحانی شهید صبر جمیل و برای دو روحانی که در بیمارستان بستری هستند شفای عاجل مسألت دارم.

حال دو مصدوم حادثه حرم رضوی پایدار است

بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: در حادثه سوء قصد به سه روحانی در حرم رضوی یک نفر به شهادت رسید و دو مصدوم دیگر به بیمارستان منتقل شدند که خوشبختانه در وضعیت پایداری قرار دارند.

تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد و اطلاعات تکمیلی در خصوص چرایی حادثه، هویت مقتول و دستگیرشدگان با تکمیل شدن اطلاعات متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

بیانیه سازمان اطلاعات سپاه خراسان رضوی در خصوص حادثه امروز حرم رضوی

سازمان اطلاعات سپاه خراسان رضوی در خصوص حادثه امروز حرم رضوی بیانه‌ای منتشر کرد. در این بیانیه آمده است: همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان فردی با هویت و ملیت معلوم اقدام به حمله با سلاح سرد به سه روحانی کرد که منجر به شهادت یک نفر و زخمی شدن ۲ نفر دیگر شد.

لازم به ذکر است فرد ضارب بلافاصله توسط عوامل امنیتی دستگیر شده و تحقیقات در این خصوص در حال انجام است.

نظر به اهمیت و حساسیت‌های موجود در پرونده و ادامه بازجویی‌های تخصصی از نامبرده توصیه می‌شود از هرگونه گمانه‌زنی‌های نامعتبر در این خصوص پرهیز شود.

ضارب ۳ روحانی در حرم رضوی از اتباع خارجی است

محمد حسین دورودی، دادستان مشهد: پرونده این حادثه در دادسرای استان تشکیل شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

ضارب ۳ روحانی در صحن پیامبر اعظم (ص) به همراه همدستانش دستگیر شده و پرونده این حادثه در دادسرای استان تشکیل شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

بازپرس ویژه قتل که تحقیقات اولیه خود را آغاز کرده است، عنوان کرد: ضارب فردی با تبعه خارجی است.

استاندار: ترور در حرم رضوی با برنامه‌ریزی قبلی بوده است

نظری، استاندار خراسان رضوی گفت: دو مجروح دیگر وضع مناسبی دارند. بر اساس گفته های مسئولین امنیتی، ضارب دارای تفکرات تکفیری و استکبار جهانی بوده است.

این مسئله محرز است. بنظر می‌رسد با توجه به اندیشه و افکارش اقدام را با برنامه ریزی قبلی انجام داده. اما مشخص نیست عواملی در پشت صحنه به او کمک می کردند یا نه. این موضوع در حال بررسی است.

افراد مشکوک در محل وقوع حادثه دستگیر شدند. اما اطلاعات دیگری فعلا ندارم.

سلاح سرد جاسازی شده بود و با این روش سلاح را وارد حرم کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری