کد خبر: ۲۶۰۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷
روسیه از شورای امنیت خواسته تا امروز (دوشنبه) برای بررسی آنچه "تحریک رادیکال‌های اوکراینی" در شهر بوچا می‌نامند و به دنبال آنکه کی‌یف نیروهای روس را به کشتن غیرنظامیان در آنجا متهم کرد، تشکیل جلسه دهد.

روسیه خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت درباره اوکراین شد

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رویترز، «دیمیتری پولانسکی» معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در پیام‌رسان تلگرام نوشت: در سایه تحریک آشکار رادیکال‌های اوکراینی در بوچا، روسیه خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت می‌شود.

در پی گسترش واکنش‌ها به پیدا کردن اجساد غیرنظامیان در مناطق حومه کی‌یف چون شهر بوچا، روسیه از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته جلسه فوری تشکیل دهد تا در حضور اعضاء به این اتهام‌ها رسیدگی شود.

روسیه که از ۵ هفته پیش حمله‌ای علیه اوکراین آغاز کرده، بارها از سوی کی‌یف و متحدان غربی آن متهم به هدف قرار دادن غیرنظامیان و مراکز غیرنظامی شده است. اتهام‌هایی که مسکو آنها را رد کرده و دولت اوکراین را به پروپاگاندای جنگی متهم می‌کند.

از شنبه سوم آوریل که نیروهای اوکراینی اعلام کردند کنترل کامل مناطق اطراف پایتخت را دست قرار گرفته‌اند، گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده اجسادی که یونیفورم نظامی بر تن نداشته‌اند، در این مناطق چون شهر بوچا مخابره شده است. گفته می‌شود برخی از این اجساد سوزانده و برخی هم دستان آنها از پشت بسته شده بود.

وزارت دفاع روسیه اتهامات مربوط به قتل غیرنظامیان در شهر بوچا در نزدیکی کی‌یف را رد کرده است. به گفته وزارت دفاع روسیه، هیچ یک از ساکنان محلی در این شهر هدف قرار نگرفتند و نیروهای روسیه در ۳۰ مارس از این مناطق عقب‌نشینی کردند. وزارت دفاع روسیه همچنین عکس‌ها و ویدیوهای منتشر شده از شهر بوچا را "جدیدترین جعلیات رژیم کی‌یف" خوانده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار داغ
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها