کد خبر: ۲۶۰۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸
با عقب‌ نشینی نیروهای روسی، اوکراینی‌ها کنترل بخش‌های بیشتری از مناطق اطراف کی‌یف از جمله یک فرودگاه را به دست گرفتند؛ نیروهای روسی از روستاهای آسیب‌دیده اطراف کی‌یف خارج شده و تانک‌های خود را در آنجا رها کرده‌اند. ولودیمیر زلنسکی هم گفته با وجود عقب نشینی محسوس روسیه از شمال کشورش، هنوز نبردهای سختی در شرق باقی مانده است.

به گزارش ایسنا، مشاهدات خبرنگاران رویترز که در دهکده دمیتریوکا در استان «چرنیهیف» حضور دارند شامل ماشین‌هایی است که هنوز از آن‌ها دود بلند می‌شود و بدن‌های بی‌جان دست‌کم هشت سرباز روسی.

یک شهروند اوکراینی گفت: از یکسو صدای شلیک تانک‌ها را می‌شنیدیم که ما را نشانه گرفته بودند و از سوی دیگر از شهر بوچا شلیک خمپاره انجام می‌شد.

شهردار شهر بوچا اعلام کرد که نیروهای اوکراین این شهر را از تصرف روسیه خارج کرده‌اند.

ارتش اوکراین نیز اعلام کرد که پدافند هوایی در جنوب‌غربی این کشور حمله‌ای به زیرساخت‌های حیاتی بندر «اودسا» را دفع کرد.

به گفته فرماندار اودسا، سه موشک به مناطق شهری این شهر بندری شلیک شده و تلفاتی به‌جای گذاشته است. این در حالیست که روسیه هدف قرار دادن غیرنظامیان را تکذیب می‌کند. این مقام همچنین مدعی شد که موشک‌ها از سامانه موشکی اسکندر در شبه‌جزیره کریمه شلیک شده‌اند.

کریمه شبه‌جزیره‌ای در جنوب اوکراین است که روسیه در سال ۲۰۱۴ طی یک حمله، آن را به خاک خود الحاق کرد.

هم‌چنین تصاویر ماهواره‌ای تایید می‌کنند که نیروهای روسی از فرودگاه "آنتونوف" نزدیک کی‌یف عقب نشینی کرده‌اند. این فرودگاه در 29 کیلومتری شمال غرب پایتخت اوکراین واقع شده است.

آثار برجای مانده از عقب‌نشینی نیروهای روسی از اطراف کی‌یف+عکس

آثار برجای مانده از عقب‌نشینی نیروهای روسی از اطراف کی‌یف+عکس

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار داغ
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری
پربازدید ها