کد خبر: ۲۶۰۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۸
برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار آماده‌ایم؛ اما نه به قیمت عبور از خط قرمز جمهوری اسلامی ایران.

امیرعبداللهیان: در صورت واقع‌بینی آمریکا، توافق در کوتاه‌مدت دست یافتنی است

وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد: برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار آماده‌ایم؛ اما نه به قیمت عبور از خط قرمز جمهوری اسلامی ایران.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به لبنان، حسین امیرعبداللهیان در کنفرانس خبری مشترک با عبدالله بوحبیب وزیر خارجه لبنان، گفت: با توجه به تجربه ارزشمند دیپلماسی آقای وزیر بو حبیب، ما درباره مذاکرات وین گفت‌وگو کردیم. معتقدیم طرف آمریکایی به جای بازی زمان، بازی با کلمات و اتلاف وقت باید رفتاری واقع‌بینانه و رویکردی درست را انتخاب کند.

وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد: برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و پایدار آماده‌ایم؛ اما نه به قیمت عبور از خط قرمز جمهوری اسلامی ایران.

وی تاکید کرد: در صورت واقع‌بینی طرف آمریکایی، توافق در کوتاه‌مدت دست یافتنی است.

وزیر امور خارجه کشورمان یادآور شد: در صورت رسیدن به نقطه پایانی توافق، همه کشورهای منطقه از آن سود خواهند برد، در موضوع لغو تحریم‌ها، همچنان به نقطه پایانی نزدیک هستیم.

وی با بیان اینکه ما ضمن اینکه مقاومت را تنها گزینه برای تشکیل دولت فلسطینی می‌دانیم، گفت: اما معتقد هستیم که برگزاری رفراندوم بین همه ساکنان اصیل فلسطینی اعم از مسلمان، یهودی و مسیحی، می‌تواند آینده سیاسی فلسطین را با رأی مستقیم مردم فلسطین رقم بزند.

ایران دو نیروگاه برق در لبنان احداث می‌کند

رییس دستگاه دیپلماسی ابراز داشت: مایلم به همه شهدای مقاومت و شهدای بزرگ لبنان ادای احترام کنم. امروز نام لبنان به نام مقاومت گره خورده است.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه اگر نیروهای مقاومت منطقه نبودند، امروز در منطقه ما داعش حضور داشت و منطقه شکل دیگری پیدا می‌کرد، گفت: در همین جا یاد و خاطره همه شهدای لبنان، شهید سردار سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را گرامی میداریم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی آتی در لبنان گفت: جامعه با نشاط سیاسی لبنان در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی است. انتخابات نمونه بارزی از دموکراسی قوی در لبنان است. ما اطمینان داریم با درایت رهبران لبنانی و نقش‌آفرینی مردم، انتخاباتی سراسر موفقیت برای آینده روشن لبنان، رقم زده خواهد شد.

وی همچنین اشاره کرد: با همکارم آقای بوحبیب در خصوص تحولات منطقه از جمله گفت‌وگوهای ایرانی - سعودی مشورت داشتیم. از بازگشت روابط طبیعی سعودی با ایران نیز استقبال می‌کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به دیدار خود با نخست وزیر لبنان، اظهار داشت: ایران همچنان برای حل مشکلات برق لبنان آمادگی دارد دو نیروگاه برق هزار مگاواتی در لبنان احداث کند.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: ما برای همکاری با لبنان جهت عبور از شرایط سخت اقتصادی کنونی، پیشنهاداتی را ارایه دادیم که توسط مقامات لبنان، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری