کد خبر: ۲۶۰۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸
دبیرکل سازمان ملل ضمن آنکه خواستار پایان "جنگ بی‌معنی" روسیه در اوکراین شد، هشدار داد که این جنگ "هیچ نتیجه‌ای" نخواهد داشت و مردم اوکراین "یک جهنم زنده" را تحمل می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل به خبرنگاران در نیویورک گفت: ادامه این جنگ در اوکراین از نظر اخلاقی غیرقابل قبول، از نظر سیاسی غیرقابل دفاع و از نظر نظامی بی‌معنی است.

وی با اشاره به حملات سنگین روسیه در بندر محاصره شده ماریوپل اوکراین افزود: حتی اگر ماریوپل نیز سقوط کند، شهر به شهر، خیابان به خیابان و خانه به خانه اوکراین قابل تسخیر نیست. این جنگ هیچ برنده‌ای نخواهد داشت. دیر یا زود روند حل این بحران از میدان جنگ به میز مذاکره منتقل خواهد شد. اکنون زمان پایان دادن به این جنگ بی معنی است.

روسیه در تاریخ 24 فوریه سال جاری میلادی حمله‌ای را تحت عنوان "عملیات نظامی ویژه" با هدف تخریب زیرساخت‌های نظامی اوکراین آغاز کرد. اوکراین و متحدان غربی‌اش مسکو را به حمله کورکورانه به غیرنظامیان متهم کرده‌اند؛ اتهامی که مسکو آن را رد می‌کند.

گوترش گفت: حدود 10 میلیون اوکراینی از خانه‌هایشان فرار کرده‌اند و پیامدهای این جنگ با بالا رفتن قیمت مواد غذایی و سوخت، در سراسر جهان احساس می‌شود و تهدید وقوع یک بحران قحطی جهانی وجود دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری