کد خبر: ۲۵۹۹۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
بلاک چین سیستم عاملی است که برای تبادل اطلاعات رمزنگاری شده مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر قصد فعالیت در بازار ارز دیجیتال را دارید یکی از مفاهیم بسیار مهمی که در این بازار باید با آن آشنا شوید مفهوم بلاک چین است. بلاک چین سیستم عاملی است که برای تبادل اطلاعات رمزنگاری شده مورد استفاده قرار می گیرد. آشنایی با بلاک چین با توجه به اینکه کار نقل و انتقال اطلاعات در دنیای ارز دیجیتال به وسیله آن انجام می شود اهمیت زیادی در آموزش ارز دیجیتال دارد. بلاک چین با وجود اینکه یک سیستم نوپا محسوب می‌شود اما کاربردهای زیادی از خودش نشان داده است. برای اینکه با کاربردهای این تکنولوژی بیشتر آشنا شوید در ادامه چند نمونه آنها را خدمت شما معرفی می‌کنیم و پیشنهاد می کنیم برای مطالعه آنها تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.
کاربرد های یک بلاک چین ارز دیجیتال
ارز دیجیتال

رصد اطلاعات در بلاک چین ارز دیجیتال

رصد اطلاعات و پیگیری آن مهمترین کاربردی است که بلاک چین ارز دیجیتال از خودش نشان داده است. شاید خیلی از افراد این تصور را داشته باشند که بلاک چین تنها در دنیای رمز ارز کاربرد دارد اما واقعیت این است که این سیستم قصد دارد برای صنایع مختلف نیز کاربرد های خودش را نشان دهد. بلاک چین با قدرتی که در رصد اطلاعات دارد می‌تواند اجناس جعلی و تقلبی را به خوبی شناسایی کرده و مشکلات مربوط به آنها را کمتر کند. وجود این ویژگی در بلاک چین با توجه به اینکه بسیاری از صنایع در مسیر فعالیت آنلاین هستند، حائز اهمیت می‌باشد. در واقع با توجه به آنلاین شدن بخش عظیمی از خرید و فروش ها در آینده نه چندان دور بسیاری از صنایع مجبور خواهند بود برای ادامه حیات اقتصادی خودشان به بلاک‌چین رو آورند.

دادگاه دیجیتال

ایجاد یک دادگاه دیجیتال چیزی است که بسیاری از کشورهای دنیا به دنبال آن هستند. در طول سالیان اخیر محققان دانشگاههای توکیو و کلمبیا بالاخره موفق شدند با استفاده از فناوری بلاک چین ارز دیجیتال چنین دادگاهی ایجاد کنند. دادگاه دیجیتالی ساخته شده بر اساس بلاک چین این قابلیت را دارد که به حل مشکلات و درگیری های بین مردم بر اساس قوانین بپردازد. این دادگاه بر اساس قراردادهای هوشمند طراحی شده و این قراردادها نیز از کدهای پیاده شده‌ای ساخته شده‌اند که بر بستر بلاک چین وجود دارد. دادگاه دیجیتالی ساخته شده به هیچ نهاد قضایی در دنیا وابسته نیست و اختلافات طرفین را با کاهش هزینه ها پیگیری می کند. البته یکی از مهمترین مشکلاتی که این دادگاه دارد این است که باید بر اساس اطلاعات اولیه وارد شده توسط طرفین دعوا قضاوت خودش را انجام دهد. طبیعتاً اگر طرفین دعوا صادقانه اظهارات خودشان را وارد نکنند، دادگاه نمی تواند عملکرد خوبی در قضاوت بین آنها داشته باشد.

سیاست

ساختار بلاک چین حتی برای بسیاری از مسائل سیاسی مثل انتخابات هم کاربرد دارد. اگر توجه کرده باشید بسیاری از مردم در کشورهای دنیا در مورد نتایج انتخابات و سلامت آن همواره شک و شبهه دارند. وجود بلاک چین و استفاده از آن باعث می‌شود این نگرانی ها را تا حد زیادی کاهش پیدا کند و سلامت دموکراسی در سراسر جهان تضمین شود. حتی برخی از کشورهای بزرگ جهان در یک قالب کوچک اقدام به برگزاری انتخابات وسیله بلاک‌چین کردند. تمامی کاربرد هایی که در این مطلب خدمتتان عرض کردیم تنها بخشی از خدماتی است که فناوری بلاک چین مرتبط با ارز دیجیتال در جهان از خودش نشان می دهد. شما می توانید موارد بیشتر را با مراجعه به وب سایت آرن کریپتو مشاهده نمایید.

کاربرد های یک بلاک چین ارز دیجیتال
ارز دیجیتال

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری