کد خبر: ۲۵۹۹۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
امیرعبداللهیان در دیدار با وزیر خارجه هلند تاکید کرد
حسین امیرعبداللهیان در حاشیه پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ، با ووپکه هوکسترا وزیر امور خارجه هلند دیدار و در خصوص وضعیت روابط دوجانبه و برخی مسائل مورد اهتمام مشترک گفت‌وگو و رایزنی کرد.

ضرورت رفع همه تحریم‌های ناهمخوان با برجام و توجه به رعایت خطوط قرمز ایران

به گزارش اعتدال، امیرعبداللهیان در این دیدار بر لزوم تلاش دو کشور برای نزدیک تر کردن دیدگاه های تهران و آمستردام و اجرایی شدن توافقات فیمابین برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط تاکید کرد.
دکتر امیرعبداللهیان با تشریح آخرین وضعیت روند مذکرات رفع تحریم های کشورمان در وین و تبادل نظر با همتای هلندی خود در این خصوص، بر موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ضرورت رفع همه تحریم های ناهمخوان با برجام و لزوم توجه به رعایت خطوط قرمز کشورمان در روند مذاکرات تاکید کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در مورد وضعیت افغانستان و اولویت کمک های انسانی و رسیدگی به وضعیت آورگان و پناهجویان افغانستانی، بر لزوم عمل جامعه جهانی به وظایف خود در قبال این کشور تاکید کرد.
دکتر امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به وضعیت بغرنج یمن و در حال خارج شدن این وضعیت از کنترل، تاکید کرد این وضعیت به هیچ وجه به نفع کشورهای منطقه نیست و ضروری است همه کشورها با مسئولیت پذیری به وضعیت فاجعه بار انسانی در یمن از طریق پایان جنگ و تجاوز نظامی و پیگیری راهکار سیاسی پایان بخشند.
ووپکه هوکسترا وزیر امور خارجه هلند نیز با ابراز خرسندی از دیدار با حسین امیرعبداللهیان، ابراز امیدواری کرد به زودی به تهران سفر نماید و از نزدیک با وزیر امور خارجه کشورمان در مورد توسعه و گسترش روابط دوجانبه و همچنین مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای تبادل نظر و رایزنی نماید.
ووپکه هوکسترا همچنین با ابراز امیدواری برای حصول توافق در زمان کوتاه ترین زمان ممکن برای عبور به یک شرایط جدید، بر آمادگی هلند برای گسترش روابط دوجانبه و ارتقاء همکاری ها با ایران تاکید کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری