کد خبر: ۲۵۹۹۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶
اوگور شاهین، یکی از بنیان‌گذاران شرکت بیون‌.ان.تک مدعی شد: تا ۱۰ سال آینده باید با ویروس کرونا زندگی کنیم.

سازنده واکسن: تا ۱۰ سال دیگر باید با کرونا زندگی کنیم

به گزارش اعتدال، در حالی‌ که شرکت فایزر- بیو.ان‌.تک هم‌اکنون روی واکسن مخصوص سویه امیکرون کار می‌کند، "اوگور شاهین"، مدیر و یکی از بنیان‌گذاران شرکت بیو.ان‌.تک با بیان اینکه جهان برای مقابله با انواع بعدیِ ویروس کرونا آماده‌تر می‌شود، گفت: ما باید به این واقعیت عادت کنیم که تا ۱۰ سال آینده، باید با این ویروس زندگی کنیم.

به رغم اینکه به نظر می‌رسید موارد سویه امیکرون در اروپا رو به کاهش است اما شاهین گفته است که این، آخرین موج همه گیری این ویروس نخواهد بود.

وی افزود: به وجود آمدن انواع جدید ویروس "اجتناب‌ناپذیر" است، زیرا ویروس باز هم جهش می‌یابد که به‌طور بالقوه منجر به ترویج سویه‌های جدید می‌شود.

اوگور شاهین خاطر نشان کرد: جهان در حال ورود به مرحله‌ای است که درک بهتری از نحوه مقابله با ویروس پیدا کرده است. ما همیشه در حال یادگیری بیشتر هستیم و بهتر آماده می‌شویم.

این شرکت که در آلمان مستقر است تا به‌ حال بیش از یک میلیارد دز واکسن ویروس کرونا فروخته است و هم‌اکنون نیز در حال‌ ساخت واکسن مخصوص سویه امیکرون است.

به گزارش روزنامه "استریت تایمز"، شاهین گفت: انتظار می‌رود اولین داده‌های آزمایشی برای واکسن‌های سفارشی در ماه مارس منتشر شود.

ویروس کرونا از آغاز شیوع آن در دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین تاکنون به مرگ بیش از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در جهان منجر شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری