کد خبر: ۲۵۹۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
سفارت آمریکا در روسیه از اقدام مسکو در اخراج معاون سفیر خبر داده و تاکید کرد که واشنگتن با این اقدام مقابله به مثل خواهد کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «جیسون ربهولتز»، سخنگوی سفارت آمریکا در مسکو عصر امروز (پنج شنبه) در بیانیه ای، اعلام کرد که مقامات روسیه «بارت گورمن»، معاون سفیر آمریکا در این کشور را اخراج کردند.

ربهولتز در بیانیه خود در این باره آورده است: می توانیم تایید کنیم که روسیه بارت گورمن، معاون رئیس هیئت دیپلماتیک آمریکا که پس از سفیر، دومین مقام در سفارت آمریکا در مسکو و یکی از اعضای اصلی تیم مدیریت سفارتخانه بوده را اخراج کرده است.

در همین حال، خبرگزاری فرانسه (فرانس پرس) نیز از یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نقل کرد که این وزارتخانه اخراج گورمن از سوی روسیه را اقدامی در راستای تشدید تنش میان دو کشور می داند و آن را محکوم می کند.

سخنگوی آمریکایی که نام وی فاش نشده، در گفت و گو با فرانس پرس در این باره اظهار داشت: ما از روسیه می خواهیم که از اخراج بی پایه و اساس دیپلمات های آمریکایی صرف نظر کند و در حال بررسی واکنش خود هستیم.

سخنگوی مذکور ضمن تاکید بر این که معاون سفیر آمریکا در مسکو دارای روادید معتبر بوده و دوره فعالیت وی نیز به پایان نرسیده، عنوان کرد: اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد که کشورهای ما دارای کارمندان دیپلماتیک لازم در اماکن خود برای تسهیل ارتباط میان دولت های دو کشور باشند.

به نوشته وبسایت عرب زبان رادیو بین المللی «مونته کارلو»، در حالی که واشنگتن و مسکو به عنوان دو قدرت رقیب، مدت زیادی است در میانه وخامت فزاینده روابط دو جانبه اقدام به اخراج متقابل دیپلمات های یکدیگر می کنند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین تصریح کرد: ما دریافتیم که اقدامات مسکو، ماموریت آمریکا در روسیه را به سطوح بسیار پایین تری نسبت به ماموریت روسیه در آمریکا منتقل کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری