کد خبر: ۲۵۹۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
تمرین رزم در برف یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه شامل تیپ میرزا کوچک خان، تیپ ویژه امام حسن مجتبی (ع) و یگان ویژه صابرین برگزار شد.

رزم در برف یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه برگزار شد

به گزارش اعتدال به نقل از سپاه نیوز، رزمندگان تیپ های نیرو ویژه صابرین و تیپ نیرو مخصوص میرزاکوچک خان و امام حسن مجتبی (ع) دوره آموزش رزم در برف را با موفقیت اجرا کردند.

در این دوره نیروهای ویژه نیروی زمینی سپاه با بهره گیری از تجهیزات مدرن و به روز، زندگی در شرایط سخت و بقا در رزم در محیط پوشیده از برف، اسکی با سلاح و تجهیزات، احداث غارهای برفی، حمل مجروح، تاخت در برف، راپل و یخ نوردی، برف نوردی با چهار چرخ و پیاده روی برد بلند و تیراندازی در برف را تمرین کردند.

با توجه به اینکه نیروهای ویژه باید توانایی اجرای ماموریت در اقیلم های جغرافیایی و آب و هوایی متفاوت را داشته باشند؛ لذا دوره های آموزشی رزم درمحیط های ویژه شامل رزم در کوهستان، جنگل، کویر، برف و باتلاق را فرا می گیرند.

علاوه بر این، ماموریت برقراری امنیت پایدار در مرزهای شمالغرب کشور که در اغلب ایام سال پوشیده از برف هستند نیز با نیروی زمینی سپاه است که اینگونه تمرینات نقش بسزایی در افزایش آمادگی های جسمی و رزمی آنان دارد.

نیروی زمینی سپاه به منظور ارتقای آمادگی یگان های تحت امر اقدامات گسترده ای را انجام داده که تمرین در برف یگان های ویژه یکی از مهمترین این اقدامات است. نیروی زمینی سپاه با استفاده از تاکتیک های رزم در شرایط سخت توانسته گام مهمی در ارتقای امنیت کشور بردارد و انجام اینگونه تمرین های نظامی به همین منظور صورت می گیرد .

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری