کد خبر: ۲۵۹۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
با پایان رزمایش امروز در کریمه،
وزارت دفاع روسیه گفته است که تعداد بیشتری از نیروهای این کشور امروز پس از رزمایش از شبه جزیره کریمه به پایگاه‌های خود باز می‌گردند.

روسیه تعداد دیگری از نیروهایش را عقب کشید

به گزارش اعتدال، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از وزارت دفاع این کشور گزارش کرده پس از انجام یک مانور از پیش تعیین شده، یک کاروان از نیروهای روسی با تجهیزاتشان از منطقه نظامی جنوبی روسیه، از پل کریمه گذشته و در حال حرکت به سمت مقرهای دائمی استقرار خود و ترک کریمه هستند.

رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد: وزارت دفاع روسیه امروز (چهارشنبه) ویدئویی را منتشر کرد که ستونی از تانک‌ها و خودروهای نظامی را نشان می‌دهد که بعد از تمرینات از کریمه خارج می‌شوند و افزود که برخی از نیروها نیز به پایگاه‌های دائمی خود باز خواهند گشت.

کشورهای غربی روسیه را به بسیج حدود ۱۰۰ هزار نیروی نظامی در مناطق مرزی اوکراین با هدف اقدام نظامی علیه این کشور متهم می‌کنند. مسکو اما برنامه‌ریزی برای حمله را رد می‌کند.

روز گذشته نیز وزارت دفاع روسیه گفته بود با پایان مانور نظامی خود تعدادی از این نیروهایش را از مناطق مرزی با اوکراین عقب می‌کشد.

با این حال جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی شب گذشته خود گفت که ایالات متحده هنوز شواهدی از عقب‌نشینی نیروهای روسیه مشاهده نکرده است.

رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که حمله روسیه به اوکراین هنوز ممکن است. بایدن همچنین با خطاب قرار دادن مستقیم مردم روسیه گفت "شما دشمن ما نیستید"، اما تاکید کرد که در صورت تهاجم، تحریم‌ها آماده است.

در اظهارنظری دیگر، ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفته است که روسیه خواهان جنگ در اروپا نیست، اما نگرانی‌های امنیتی این کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

وزرای دفاع ناتو در بروکسل گرد هم می‌آیند

وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو امروز در مقر این سازمان در بروکسل جمع می‌شوند تا درباره چگونگی واکنش این ائتلاف به تجمع نظامی روسیه در مرز اوکراین بحث کنند.

این مقامات قرار است پیشنهادهایی برای استقرار نیروهای بیشتر ارائه دهند. هدف از این پیشنهادها، تقویت مواضع دفاعی در جناح شرقی ناتو است.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، به طور محتاطانه‌ای در خصوص چشم‌انداز راه‌حل دیپلماتیک برای بحران اوکراین، ابراز امیدواری کرده است.

او با تکرار سخنان جو بایدن گفت که هیچ نشانه‌ای مبنی بر خروج روسیه از برخی نیروهایش وجود ندارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری