کد خبر: ۲۵۹۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه امروز(۲۵ بهمن‌ماه) درشمال و جنوب کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود، از بارش متناوب برف در ارتفاعات البرز از سه‌شنبه (۲۶ بهمن‌ماه) خبر داد.

هشدار هواشناسی

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت کلی آب و هوای کشور خاطرنشان کرد: دوشنبه (۲۵ بهمن‌ماه) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی بارش و کاهش نسبی دما همچنین در جنوب سیستان وبلوچستان و کرمان و هرمزگان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد. در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به‌صورت برف خواهد بود.

وی ضمن اشاره به وزش باد شدید در شرق و جنوب کشور گفت: امروز (۲۵ بهمن‌ماه) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط خیزش گرد و خاک خواهیم داشت. تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم هستند.

ضیاییان درباره وضعیت بارش‌ها ادامه داد: از سه شنبه تا پنج شنبه ( ۲۶ تا ۲۸ بهمن ماه) گذر امواج از نوار شمالی کشور سبب بارش متناوب برف در ارتفاعات البرز می‌شود. روز سه شنبه( ۲۶ بهمن ماه) درشمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش پراکنده باران و برف پیش بینی می‌شود. چهارشنبه( ۲۷ بهمن ماه) در اردبیل، گیلان، مازندران و غرب گلستان بارش باران و برف و در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران همچنین در استان‌های همدان، مرکزی و قم بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

وی افزود: پنج شنبه (۲۸ بهمن ماه) گستره بارش به شرق گیلان، مازندران، غرب گلستان و استان‌های البرز، تهران، مرکزی و قم محدود می‌شود. در شرق و جنوب شرق وزش باد و در ارتفاعات منطقه نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

ضیاییان با اشاره به وضعیت پایدار جوی از اواخر هفته گفت: جمعه (۲۹ بهمن‌ماه) جوی پایدار و آرام در کل کشور حاکم خواهد بود و شنبه ( ۳۰ بهمن ماه) افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا برای شهرهای صنعتی و پر جمعیت اصفهان، اراک، تهران، کرج و تبریز پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۶ بهمن ماه) کمی ابری تا اواخر وقت نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۲۷ بهمن ماه) نیمه ابری تا ابری گاهی بارش باران با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: امروز (۲۵ بهمن‌ماه) شهرکرد با کمینه دمای ۸- درجه سانتیگراد و فردا (۱۴ بهمن‌ماه) شهرکرد با کمینه دمای ۷- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان لقب می‌گیرد و امروز بندر عباس و اهواز با بیشینه دمای ۲۵ درجه و فردا( ۲۶ بهمن ماه) بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مراکز استان هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری