کد خبر: ۲۵۹۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴
روحانی:
یک کارشناس مسایل حقوقی گفت: اگر ایرانیان خارج از کشور جرمی مرتکب نشده باشند، نباید از بازگشت به کشور ترس و واهمه ای داشته باشند.

ایرانیان خارج از کشور برای بازگشت ترسی نداشته باشند

کارن روحانی در گفت وگو با ایسنا در رابطه با درخواست محسنی اژه ای از معاونت امور بین الملل قوه قضائیه برای تسهیل ورود ایرانیان خارج از کشور به ایران گفت: سخنان رییس قوه قضاییه در خصوص بازگشت ایرانیان مقیم خارج از کشور و نداشتن بیم آنها از تحت تعقیب قرار نگرفتن بسیار اثر مثبتی را در اطمینان خاطر شهروندان ایرانی مقیم خارج از کشور و در بازگشت آنها به ایران دارد.

وی افزود: اگر ایرانیان خارج از کشور جرمی مرتکب نشده باشند نباید از بازگشت به کشور ترس و واهمه ای داشته باشند.

این حقوقدان ادامه داد: باید کنسولگری ها و سفارتخانه های ایران در خارج از کشور و معاونت بین الملل قوه قضاییه و بخش های قضایی برای ایرانیانی که تمایل به بازگشت به کشور را دارند و نگرانند که مبادا تحت تعقیب قرار گیرند، اقدامات لازم را انجام دهند و با ایجاد سامانه استعلام و راهکارهای مناسب دیگر به ایرانیان اطمینان خاطر دهند که اگر مرتکب جرمی نشدند تحت تعقیب قرار نمی گیرند.

این وکیل دادگستری در پایان گفت: ایرانیان مقیم خارج دارای تحصیلات و مهارت‌های خاصی هستند و می توانند در سرمایه گذاری و شرایط اقتصادی کشور موثر باشند. آنها شهروند ایرانی اند و همانطور که رییس قوه قضاییه گفته برخی ها درصد هستند هراسی را در دل آنها ایجاد کنند که اگر برگردند تحت تعقیب قرار می گیرند ولی می شود به آنها اطمینان داد که این گونه نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری