کد خبر: ۲۵۹۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندران با ابراز تاسف از اینکه معضل شکارچیان هنوز به طور کامل حل نشده است، گفت: استان‌های گلستان و مازندران با هماهنگی های انجام شده مصمم هستند تا این مشکل با تعامل و اتخاذ تدابیری برطرف شود.

معضل شکارچیان میانکاله به طور کامل حل نشده است

حسین علی ابراهیمی کارنامی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت میانکاله اظهار کرد: حفاظت محیط زیست این روزها گشت، کنترل و تدابیر حفاظت از منطقه را در میانکاله افزایش داده است و با اتخاذ تصمیماتی که با حضور فعال همکاران محیط زیست انجام شد، علیرغم رفت و آمد شکارچیان اما تقریبا دیگر موفق به شکار نمی شوند و با واکنشی که همکاران ما نشان می دهند منطقه را ترک می کنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه معضل شکارچیان هنوز به طور کامل حل نشده است، افزود: استان های گلستان و مازندران با هماهنگی های انجام شده مصمم هستند تا این مشکل با تعامل و اتخاذ تدابیری برطرف شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران به دستگیری تعدادی از شکارچیان در همان روزهای ابتدایی اشاره کرد و گفت: این افراد تحویل مراجع قضایی شدند و این روزها دستگیری جدیدی نداشتیم.

ابراهیمی تصریح کرد: ممکن است منطقه ای به لحاظ اکولوژیکی یکپارچه بوده و تحت مدیریت محیط زیست استان واحدی باشد اما یک منطقه مانند میانکاله در حوزه سیاسی جغرافیایی ۲ استان مازندران و گلستان بوده که مدیریت یک پارچه اکولوژیکی آن با مازندران است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه تا به امروز مرگ و میری در پرندگان اتفاق نیفتاد افزود: طبق پایش هر روزه که انجام می شود تلفات غیر عادی پرندگان که عموما ناشی از بیماری باشد تاکنون گزارش نشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری