کد خبر: ۲۵۹۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسیدن به یک توافق دور از ذهن نیست، گفت: راه رسیدن به توافق خوب این است که آمریکایی ها از گذشته خود در تعامل با جمهوری اسلامی ایران پند بگیرند و رفتار خود و سیاست خود مبنی بر فشار حداکثری را اصلاح کنند.

رضایی: رسیدن به یک توافق دور از ذهن نیست

ابراهیم رضایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به دور جدید مذاکرات وین گفت: در مذاکرات راهکار بسیاری از اختلافات فیمابین مشخص شده و رسیدن به یک توافق دور از ذهن نیست، منتها دو موضوع محل اختلاف است؛ اول اینکه آمریکایی ها نسبت به ماندن و اجرای توافق تضمین دهند و اینکه بتوان اقدامات طرفین در توافق را راستی آزمایی کرد.

وی تاکید کرد: تضمین و راستی آزمایی شرط اساسی ایران است. وزیر امورخارجه نیز در جلسه غیرعلنی اخیر مجلس بر پافشاری برای رسیدن به این دو شرط تاکید داشت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: راه رسیدن به توافق خوب این است که آمریکایی ها از گذشته خود در تعامل با جمهوری اسلامی ایران پند بگیرند و رفتار و سیاست خود مبنی بر فشار حداکثری را اصلاح کنند.

رضایی ادامه داد: ما نگاهمان به توافق این است که توافق یک کاتالیزور و تسهیل کننده شرایط اقتصادی است، نه دلیل اصلی پیشرفت. حتی اگر به توافق هم برسیم باید شرط اصلی یعنی تلاش برای اقتصاد مقاومتی و پیشرفت درون زا فراموش نشود.

وی در پایان گفت: بعد از توافق احتمالی باید در سیاست خارجی، دیپلماسی اقتصادی متوازن با همسایگان و همه کشورها مدنظر قرار گیرد، نباید دوباره خطای دولت قبل و جریان غربگرای داخلی فراموش شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری