کد خبر: ۲۵۹۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
پیش از این سیدستار صید دیگر اسکی باز کشورمان در این المپیک به دلیل ابتلا به کرونا مسابقات را از دست داده بود و به این ترتیب عاطفه احمدی تنها ورزشکار کشورمان در این رقابت‌ها بود که در رده ۵۷ ایستاد

پرچمدار ایران در المپیک دوپینگی از آب درآمد

به نقل از رویترز، آژانس بین‌المللی کنترل دوپینگ (ITA) روز چهارشنبه اعلام کرد که تست دوپینگ‌ حسین ساوه‌شمشکی پرچمدار ایران در المپیکک زمستانی ۲۰۲۲ مثبت شده است.

به گزارش اعتدال، این تست خارج از مسابقه و روز دوشنبه در پکن گرفته شده که در نمونه او ماده استروئید آنابولیک آندروژنیک یافت شده است.

این اولین نمونه دوپینگ تایید شده در بازی‌ها است و ساوه شمشکی نمی‌تواند در بازی‌های المپیک ۲۰۲۲ شرکت کند، علاوه بر این نمی‌تواند هیچ فعالیت ورزشی دیگری در این رقابت‌ها داشته باشد.

ساوه شمشکی در بازی‌های زمستانی ۲۰۱۴ در سوچی نیز بهترین نتیجه خود را بدست آورد و در اسلالوم سی و یکم شد. این اسکی باز ۳۶ ساله می تواند برای نمونه B درخواست آزمایش دهد.

پیش از این سیدستار صید دیگر اسکی باز کشورمان در این المپیک به دلیل ابتلا به کرونا مسابقات را از دست داده بود و به این ترتیب عاطفه احمدی تنها ورزشکار کشورمان در این رقابت‌ها بود که در رده ۵۷ ایستاد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری