کد خبر: ۲۵۹۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از زیباسازی میادین شهر در تمامی مناطق ۲۲ گانه پایتخت با حضور هنرمندان مجسمه‌ ساز خبر داد.

زیباسازی ۴۰ میدان پایتخت با آثار هنرمندان مجسمه ساز

به گزارش اعتدال، رضا صیادی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ایجاد هویت بصری و توسعه پایدار شهری با استفاده از هنر مجسمه‌سازی از اقداماتی است که در سال پیش‌رو مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهداف سازمان زیباسازی، جذب ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه هنرمندان مجسمه‌ساز، در مرکز توجه قرار خواهد گرفت و تلاش خواهیم کرد که با استفاده از هنر مجسمه‌سازان، فضایی متناسب را در میدان‌های شهر ایجاد کنیم.

صیادی در خصوص انتشار فراخوانی مبنی بر طراحی هنری ۴۰ میدان تهران، اظهار داشت: تهران دارای فضاهای متنوعی در قالب میدان‌های اصلی، فرعی و محلی است که نیاز دارد آثار هنری متعددی با مضامین و سبک‌های متفاوت و متنوعی در آن ارائه شود.

وی افزود: بدیهی است که نوآوری و خلاقیت، یکی از عناصر مهم در آثار هنری فضاهای شهری است؛ زیرا این نوع از کارهای هنری، نقش مهمی در ارتقا فرهنگ عمومی جامعه و شهروندان به عهده دارند. به همین دلیل نیز فراخوانی برای دعوت از هنرمندان مجسمه‌ساز در ارائه آثاری برای ۴۰ میدان شهر منتشر شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان شهید طهرانی مقدم، میدان صنعت، میدان ونک، میدان شهید احمدی روشن، میدان رسالت، میدان شاهد، فلکه سوم تهرانپارس، فلکه اول شهران، میدان ولی عصر (عج)، میدان انقلاب اسلامی، میدان سپاه، میدان هفت حوض، فلکه اول تهرانپارس، میدان آزادی (شمال شرقی تپه ۳)، میدان جمهوری، میدان راه آهن، میدان منیریه، میدان قیام، میدان محمدیه، میدان خراسان، فلکه اول نیروی هوایی، فلکه دوم نیروی هوایی، میدان شهدای تفحص، میدان مالک اشتر، میدان آقا نور، میدان امام رضا (ع)، میدان بازار دوم، میدان بهاران، میدان معلم، میدان الغدیر، میدان ماهان، میدان غیبی، میدان عبدالعظیم، میدان محمد رسول الله، میدان فرهنگ، میدان تهرانی مقدم و میدان فولادوند، مواردی هستند که از تمامی مناطق ۲۲ گانه تهران برای این فراخوان انتخاب شده‌اند.

وی اظهار کرد: هنرمندان می‌توانند تا ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ برای ثبت‌نام در این فراخوان اقدام کنند و آثار مورد نظر خود را در قالب طرح تعیین شده به نشانی الکترونیکی hajm.zibasazi@tehran.ir ارسال کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری