کد خبر: ۲۵۹۴۰۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
رییس کمیته ملی المپیک گفت: رییس مجلس وعده داد که جلساتی را با روسای فدراسیون ها، کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش داشته باشد و به مشکلات ورزش رسیدگی کند.

به گزارش ایسنا، رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک در پایان مراسم رونمایی از سردیس طلایه داران بازی های آسیایی که با حضور قالیباف رییس مجلس برگزار شد در جمع خبرنگاران بیان کرد: امروز (سه‌شنبه) در سلسله برنامه های تالارهای موزه ورزش، افتتاحیه طلایه داران بازی های آسیایی بود. از این پس تندیس پنج قهرمان بازی های آسیایی رونمایی می‌شود و تالار بعدی که افتتاح می شود تالار مشاهیر فوتبال ایران است.

او در مورد حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم گفت: حضور آقای قالیباف در مراسم دلیل داشت. فصل بودجه است و ورزش نیازمند حمایت جدی است. عمده نقطه نظرات روسای فدراسیون ها حول چند محور مهم بود. ورزش قهرمانی نیازمند سرمایه گذاری بیشتری هستیم و دیگر نمی توان با منابع موجود هدف گذاری بلند مدت داشت. هزینه ها برای زیرساخت ها و تهیه تجهیزات استاندارد، بسیار گران شده است. قیمت ارز هم بالا رفته است و این در حالی است سال آینده سه رویداد داریم و برآورد ما مبلغ سه تا چهار میلیون دلار نیاز است.

او ادامه داد: تقاضای ما این است که بودجه ما متناسب با نرخ امروز دیده شود و مابه تفاوت آن را به ما پرداخت کنند. آقای قالیباف رویکرد مثبتی داشت و قرار است جلسات تخصصی با روسای فدراسیون ها، ما و وزیر داشته باشد. از طرفی فشارهای مالیاتی به فدراسیون‌ها ناعادلانه است و باید در این زمینه کمک شود. در دنیا با مالیات به ورزش کمک می شود اما ما برعکس هستیم و اخیرا حساب های فدراسیون ها و حتی حساب شخصی روسای فدراسیون ها بسته شده و او قول داد بررسی کند و مسیر را هموار کند. در مجموع ریاست مجلس وعده داده جلساتی با وزیر و رییس کمیته ملی المپیک و نماینده فدراسیون ها برگزار و به این مشکلات رسیدگی کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری