کد خبر: ۲۵۹۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : انقلاب برخلاف نظام های لیبرالیستی و سوسیالیستی به دنبال منها کردن دین از مسیر زندگی انسان ها نبود، بلکه تلاش داشت دین را وارد مسیر زندگی انسانها کند ، دینی که انقلابی است ، دعوت به ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و استبداد می‌کرد و با نظام طاغوت سازش ندارد .

انقلاب اسلامی روند جهانی را تغییر داده است

به گزارش اعتدال، حجت الاسلام و المسلمین سعید رضا عاملی صبح روز یکشنبه در نشست بازتاب انقلاب اسلامی ایران در آثار اندیشمندان جهان که از سوی جهاد دانشگاهی و انجمن ایرانی مطالعات جهان در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شده بود، در بخشی از صحبت های خود اظهار کرد : انقلاب اسلامی به دین اهمیت داد ، نه فقط به دین اسلام ، بلکه ادیان مختلف موقعیت عرضه و حضور پیدا کردند.

این استاد دانشگاه با اشاره به تلاش‌های دشمنان در طول این سال ها برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی گفت : در این سال ها شاهد بودیم که دشمنان تلاش کردند از طریق نظامی و ایجاد جنگ هشت ساله و سپس در قالب جنگ اقتصادی و اعمال تحریم ، اهداف خود علیه انقلاب اسلامی را به پیش ببرند و اکنون نیز جنگ شناختی و جنگ نرم را در عرصه های مختلف علیه ایران دنبال می کنند .

وی افزود : آنها به دنبال این هستند که به انقلاب با ایجاد فرهنگ جدیدی در جامعه ایران ضربه بزنند و انقلاب را با فروریختن سرمایه های انسانی با شکست روبرو کنند .

عاملی تاکید کرد : دشمنان در طول ۴۳ سال گذشته ، مسیر گرفتن جوهره دین از جامعه ایران را دنبال کرده اند .

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ، روند جهانی را تغییر داده است .

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری