کد خبر: ۲۵۹۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
رییس جمهور ترکیه در ادامه تلاش‌های بین‌المللی برای کاستن از تنش‌ها بر سر اوکراین، به کی‌یف سفر کرد.

اردوغان برای میانجیگری به اوکراین رفت

به گزارش اعتدال به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان امروز پنجشنبه مورد استقبال رسمی ولادیمیر زلینسکی رییس جمهور اوکراین قرار گرفت. اردوغان قصد دارد به عنوان میانجی رسمی میان روسیه و اوکراین به منظور کاهش تنش در روابط مسکو و غرب شناخته شود. ترکیه خود عضو ناتویی است که روسیه همواره مخالف گسترش آن به سمت شرق بوده است.

سفر اردوغان پس از دیدار رهبران ناتو، بریتانیا، لهستان و هلند از کی‌یف و در میان یک بن بست سیاسی صورت می گیرد. ترکیه روابط خوبی با کیف و مسکو دارد اما گفته است در صورت حمله روسیه به عنوان عضو ناتو آنچه لازم است را انجام خواهد داد.

آنکارا در ماه نوامبر پیشنهاد کمک به کاهش تنش‌ها را ارائه کرد و ماه گذشته منابع دیپلماتیک ترکیه گفتند که روسیه و اوکراین هر دو برای این ایده آماده هستند. یک مقام ترک هم که نخواست نامش فاش شود گفت اردوغان از هر دو طرف می خواهد که خویشتن داری کنند و افزود آنکارا می‌خواهد به همکاری خود با هر دو کشور بسیار مهم ادامه دهد.

گفتنی است غرب روسیه را به تلاش برای حمله نظامی به اوکراین متهم می‌کند. روسیه این موضوع را رد می‌کند اما می‌گوید ملاحظات امنیتی دارد که غرب باید آنها را بپذیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری