کد خبر: ۲۵۹۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
وزیر بهداشت خبر داد:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر مراکز درمانی کشور و کارکنان تمام بیمارستان‌ها برای مقابله با امیکرون در آمادگی ۱۰۰ درصدی به‌سر می‌برند.

آمادگی کامل مراکز درمانی کشور برای مقابله با امیکرون

دکتر بهرام عین‌الهی در حاشیه بهره‌برداری از بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی ولایت در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در مدیریت مقابله با موج ششم کرونا در کشور با سویه امیکرون به صورت قرارگاهی عمل می‌شود و همه مشکلات و برنامه‌ریزی‌ها رصد و بررسی شده و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا قانونی و قابلیت اجرایی دارد.

وی در ادامه گفت: راه اصلی مقابله با امیکرون مقاوم کردن مردم از طریق واکسیناسیون است. در حال حاضر اکثر افراد این بیماری را به صورت خفیف و با علائم شبیه سرماخوردگی تجربه می‌کنند.

عین‌الهی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون ویروس امیکرون رااز بین نمی‌برد اما می‌تواند از شدت بیماری و مرگ و میر آن بکاهد.

وزیر بهداشت در ادامه بیان کرد: از همین رو در طول پنج ماه ۱۳۴ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است که رقم خوب و بالایی است.

عین‌الهی در ادامه سخنانش با اشاره به افتتاح بیمارستان ولایت در مشهد گفت: این بیمارستان هوشمند و اتوماتیک در ارائه خدمات با دستور مقام معظم رهبری و کمک‌های ایشان احداث شده است.

وی ادامه داد: در در این مجموعه درمانی در قالب ارائه خدمات هوشمند بسیاری از معاینات و اقدامات به صورت الکترونیکی و بدون کاربرد کاغذ و نسخه انجام خواهد شد. امیدواریم این خدمات در تمام کشور گسترش یابد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد وی خاطرنشان کرد: احداث بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در مناطق مختلف کشور در راستای اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت است که این طرح در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به تازگی در مشهد رونمایی شد.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی پیرامون تخصیص اعتبار به طرح راه‌اندازی بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی در حاشیه شهر مشهد گفت: تخصیص اعتبار اینگونه طرح‌ها در قالب سفرهای استانی ریاست جمهوری انجام می‌شود که امیدواریم در سفر ایشان به مشهد و خراسان رضوی شاهد آن باشیم.

صبح امروز بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی ولایت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد به بهره‌برداری رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری