کد خبر: ۲۵۹۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
فروش بلیت بر اساس استعلام از سامانه وزارت بهداشت با استفاده کد ملی افراد انجام می‌شود و در نهایت به فردی بلیت اتوبوس فروخته می‌شود که سامانه وزارت بهداشت آن فرد را تایید کرده‌ باشد.

ممنوعیت فروش بلیت حمل‌و‌نقلی عمومی برای مسافران واکسن نزده

مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار داشت: در حال حاضر به هیچ عنوان به افراد با کارت واکسن دو دوز و یا تست 72 ساعته PCR منفی، بلیت اتوبوس یا سواری کرایه فروخته نمی‌شود.

داریوش باقرجوان در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره تشدید نظارت‌ها بر انجام و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حمل و نقل عمومی جاده‌ای اظهار داشت: تمام مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت دقیق و محکم به اجرا می‌رسد و براساس سامانه وزارت بهداشت با بررسی وضعیت مسافران بلیت اتوبوس فروخته می‌شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر به هیچ عنوان به افراد با کارت واکسن دو دوز و یا تست 72 ساعته PCR منفی بلیت اتوبوس یا سواری کرایه فروخته نمی‌شود و افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند بدون تست PCR منفی اجازه استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را ندارند.

مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای درباره پروتکل‌های جابه جایی مسافر از مبدا شهرهای قرمز کرونایی ادامه داد: هنوز پروتکل خاص یا ممنوعیت و محدودیت جایزه جایی مسافر از شهرهای قرمز به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ابلاغ نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کارت واکسن مسافران باید سه دوز واکسن ثبت شده‌ باشد، گفت: فعلا در مصوبات تاکیدی بر روی تزریق دوز سوم وجود ندارد و مسافران با دو دوز واکسن امکان خرید بلیت را دارند اما به محض اینکه تاکیدی بر روی دوز سوم باشد، آماده اجرای این شرط برای فروش بلیت هم هستیم.

باقرجوان افزود: فروش بلیت بر اساس استعلام از سامانه وزارت بهداشت با استفاده کد ملی افراد انجام می‌شود و در نهایت به فردی بلیت اتوبوس فروخته می‌شود که سامانه وزارت بهداشت آن فرد را تایید کرده‌ باشد.

وی درباره جابه جایی افرادی که واکسن نزده باشند، اظهار داشت: افرادی که دو دوز واکسن دریافت نکرده باشند در صورت ارایه تست pcr منفی با مدت انقضای ٧٢ ساعت می‌توانند نسبت به خرید بلیت اقدام کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: اگر مسافران در داخل اتوبوس با مسافرانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و از استفاده از ماسک سرباز می‌زنند، می‌توانند سریع این موضوع را به سامانه ١۴١ راهداری یا ١١٠١٢٠ پلیس اطلاع و گزارش دهد.

باقرجوان با بیان اینکه برخورد با شرکت‌های حمل و نقلی متخلف از رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان ادامه دارد، گفت: شرکت‌های حمل و نقل، رانندگان و مالکان وسایل نقلیه عمومی همواره از این لحاظ پایش می‌شوند و متخلفان به فراخور تخلفی که مرتکب شده‌اند، به کمسیون‌ها ارجاع و با آنها طبق قانون برخورد می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری