کد خبر: ۲۵۹۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
وکالت حرفه‌ای است که هدف آن تحقق عدالت قضایی، دفاع از حقوق اشخاص و کمک به افراد برای احقاق حقوق پایمال شده‌ آنها و اجرای قانون به منظور برقراری نظم عمومی است.

توسعه جوامع، تخصصی شدن کارها و پیچیدگی‌ زندگی در جامعه امروزی، نیاز به آشنایی با موضوعات حقوقی و پیگیری تخصصی امور حقوقی توسط وکلا و کارشناسان حقوقی را دوچندان کرده است.
معمولا بسیاری از اشخاص، زمانی به پزشک مراجعه می‌کنند که به یک بیماری مهلک گرفتار شده و یا در مقابل یک بیماری بظاهر معمولی، از طریق خوددرمانی و سایر طرق متعارف به نتیجه نرسیده و بیماری حاد شده و از درمان آن عاجز شده‌اند و یا یک زخم کوچک تبدیل به یک دمل چرکین شده است.
در مواجهه با موضوعات حقوقی نیز بسیاری از افراد چنین‌اند و تنها زمانی به وکیل و مشاور حقوقی مراجعه می‌کنند که به مشکلات حقوقی برخورد کرده‌ و چه بسا با سهل انگاری، این مشکل تبدیل به یک معضل حاد شده و معمولا وقتی مراجعه می‌کنند که کار از کار گذشته است و حکم بدوی به ضرر آنها صادر شده و یا در مرحله اجرای حکم است و یا با تنظیم یک قرارداد نامناسب و عدم اقدام حقوقی مناسب، حقوق آنها در معرض تضییع قرار گرفته است.
امور حقوقی، از اهمیت والایی در زندگی ما برخوردار است. امور حقوقی طیف گسترده‌ای از موضوعات و اقدامات را در برمی‌گیرد. از تنظیم و امضای قراردادهای حقوقی مانند مبایعه‌نامه خرید و فروش ملک یا خودرو یا پیش خرید آپارتمان و اجاره گرفته تا دعاوی حقوقی، خانوادگی، ثبتی و کیفری مطروحه یا قابل طرح در مراجع دادگستری و سایر امور مبتلا به مانند وصیت، ارث و غیره. این موضوعات، ضمن آنکه در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد، دارای پیچیدگیهای تخصصی است؛ به نحوی که یک اشتباه کوچک، خسارات جبران ناپذیری را برجای می‌گذارد.
چرا باید به وکیل مراجعه کنیم؟

از این رو، توصیه می‌شود که اشخاص برای انجام امور حقوقی خود و پیش از انجام هر اقدامی، حتما با وکیل حقوقی مجرب و خوشنام تماس بگیرند و اقدامات و دعاوی حقوقی خود را با مشورت و بوسیله آنان پیگیری نمایند و بدون مشورت با یک وکیل متخصص و بررسی ادله و مدارک خود از سوی وی وارد دعوا نشوند.
مهمترین موضوعات مبتلا به حقوقی که می‌تواند موضوع مشورت و اقدام قرار گیرد در دو عنوان کلی به شرح زیر تقسیم می‌شود:
1- امور مشاوره‌ای و تنظیم قراردادها: این بخش بیشتر جنبه پیشگیرانه دارد و به منظور حفظ و صیانت از حقوق اشخاص است. برخی از مصادیق آن عبارتند از: تنظیم و یا نظارت بر تنظیم قراردادهای خرید و فروش و رهن و اجاره ملک، آپارتمان و خودرو؛ صلح حقوق، منافع و سرقفلی مغازه؛ قرارداد پیش فروش آپارتمان؛ قرارداد شراکت کاری، قرارداد کار، وصیت نامه و غیره.
2- امور قضایی و وکالت در دعاوی: این بخش بیشتر ناظر به وضعیتی است که اشخاص به دلیل اختلاف در حقوقشان یا تعدی و تضییع آن، علیه دیگری یا دیگران علیه آنان، اقامه دعوای حقوقی یا طرح شکایت کیفری کرده‌اند. در این صورت اشخاص می‌توانند با دادن وکالت به وکلای دادگستری از حقوقشان دفاع کنند.
مؤسسه حقوقی زعفری با حدود 15 سال سابقه و فعالیت حرفه‌ای در زمینه امور حقوقی و وکالت در دعاوی و با بهره‌گیری از امکانات و توان تخصصی و بکارگیری همکاران و تیم حقوقی توانمند و مجرب، آمادگی خود را برای ارائه خدمت در هر دو زمینه فوق شامل ارائه مشاوره‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف اعم از حقوقی، کیفری، ثبتی، شرکتها، داوری، صلح و سازش، تنظیم قراردادها و قبول وکالت در دعاوی به همشهریان گرامی اعلام می‌دارد.

چرا باید به وکیل مراجعه کنیم؟

اهداف و فعالیت‌های این موسسه بدین شرح است:
1- قبول دعاوی و ارائه مشاوره حقوقی و پاسخگویی به نیازهای حقوقی شهروندان
2- تربیت وکلای متعهد و متخصص و ارتقای دانش و تجارب علمی آنان
3- ارتقای دانش حقوقی جامعه از طریق ارائه آموزش‌های حقوقی همگانی و نشر بروشور و جزوات آموزشی
4- جلوگیری از بروز مشکلات حقوقی و کاهش دعاوی از طریق آشنا کردن افراد با حقوقشان و شیوه تنظیم قراردادها
5- تلاش برای ختم دعاوی به صلح و سازش
مراجعین محترم، در صورت تمایل می‌توانند از طریق غیر حضوری و مشاوره آنلاین و یا درخواست وقت مشاوره و یا با مراجعه حضوری به دفتر روابط عمومی این مؤسسه به نشانی: تهران بلوار میرداماد بعد از ایستگاه مترو خ شمس تبریزی خ نیک رای پلاک ۳ واحد ۲ یا دفتر موسسه به نشانی پاکدشت، بلوار شهدای رحیمی، جنب حوزه علمیه ی امام صادق ع پلاک ۵۷۳ ط دوم از خدمات حقوقی مؤسسه حقوقی زعفری برخوردار شوند.

چرا باید به وکیل مراجعه کنیم؟

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری