کد خبر: ۲۵۹۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۲

سردرد یکی از شایع ترین و در عین حال سخت ترین دردهای مشترک میان انسان ها است که هر کسی در طول عمر خود بارها و بارها آن را تجربه کرده است، این بار وقتی دچار سردرد شدید، برخی رفتارهای هوشمندانه را از متخصصان مغز و اعصاب تقلید کنید.

به‌گزارش زهرا حسین زاده از سرویس سلامت نواندیش، مدیکال اکسپرس درباره راهکار بهبود سردرد نوشت؛ در سرتاسر جهان، اختلالات ناشی از سردرد به‌عنوان یکی از شایع‌ترین اختلالات سیستم عصبی در نظر گرفته می‌شود. با این حال متخصصان مغز و اعصاب برخی تجربه‌های خود را برای مهار این عارضه به اشتراک گذاشته‌اند:

 

پیش از هرکاری یک فضای آرام‌بخش پیدا کنید

ایجاد یک محیط آرام اغلب اولین قدمی است که برخی از متخصصان به منظور کاهش درد آن را انجام می دهند. یک متخصص مغز و اعصاب بریتانیایی در این ارتباط می‌گوید: وقتی سردرد دارم قبل از هر چیز سعی می کنم تا در یک اتاق ساکت و تاریک دراز می‌کشم.

 

در اسرع وقت آب بنوشید

بسیاری از متخصصان مغز و اعصاب در هنگام تجربه سردرد به آنچه می‌نوشند، توجه بیشتری می‌کنند.  استادیار مؤسسه علوم اعصاب راکفلر دانشگاه ویرجینیای غربی و متخصص سردرد معتقد است که سردردهای خودش معمولاً نشان‌دهنده این هستند که او باید آب بدن خود را افزایش دهد. این کار یک راهبرد درمانی پیشگیرانه و ایمن و ارزان است.

رامی برستاین، استاد بیهوشی و علوم اعصاب در دانشکده پزشکی هاروارد می‌گوید: کافئین باعث باریک‌شدن رگ‌های خونی و محدود‌شدن جریان خون در اطراف مغز می‌شود که می‌تواند درد را تسکین دهد، البته فراموش نکنید که مصرف زیاد کافئین ممکن است اثر برعکسی داشته باشد.

در طول روز وعده‌های غذایی کوچک‌تر بخورید

سعی کنید زمان وعده‌های غذایی خود را تغییر دهید یا وعده‌های غذایی بزرگ‌تر را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و ببینید که آیا در رفع سردرد کمک می‌کند یا خیر.

 

در صورت لزوم سراغ مسکن بروید

دکتر بگیتی بسته به‌شدت سردرد خود از داروهای مسکن بدون‌نسخه مانند داروهای ضد التهابی یا استامینوفن استفاده می‌کند. با‌این‌حال، حتما مقدار مسکن‌هایی را که مصرف می‌کنید، پیگیری کنید بگیتی خاطرنشان کرد که مصرف داروهای مسکن بدون نسخه را به کمتر از ۱۰ روز در ماه محدود می‌کند تا از سردرد ناشی از مصرف بیش از حد دارو جلوگیری کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری