کد خبر: ۲۵۹۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
شاید برای شما هم پیش آمده است که قصد خرید کالایی را داشته اید ولی پول آن را همین الان ندارید و تصمیم گرفتید که آن را زمانی خریداری کنید که پول آن را داشته باشید. با ما همراه باشید تا به شما بگیم چرا قسطی خرید کردن سودمنده

اکثر مردم از خرید اقساطی می ترسن، یا این که فکر می کنن وقتی برای خرید کالای قسطی قرار باشه کارمزد بدن ضرر می کنن. سامانه چارزانو در این مطلب به مزایای قسطی خرید کردن میپردازه.
 با ما همراه باشید تا به شما بگیم چرا قسطی خرید کردن سودمنده

• نگران نوسانات بازار در خرید کالای خود نباشید

شاید برای شما هم پیش آمده است که قصد خرید کالایی را داشته اید ولی پول آن را همین الان ندارید و تصمیم گرفتید که آن را زمانی خریداری کنید که پول آن را داشته باشید. به طور مثال شما قصد خرید یک گوشی موبایل  را پارسال داشته  ولی به خاطر اینکه پولتان کم بوده نخریدید و امسال پول آن را دارید ولی قیمت گوشی نسبت به پارسال دو برابر افزایش پیدا کرده است و باز هم پول شما برای خرید آن نا کافی است.
 پس اگر شما پارسال آن گوشی را قسطی خریداری می کردید؛ امسال هم گوشی داشتید و هم بابت خرید آن همان قیمت پارسال را می پرداختید. در نتیجه با خرید قسطی کالاها دیگرنگرانی بابت افزایش قیمت ها و نوسانات بازار نخواهید داشت.
 

• برنامه ریزی در خرید کالا و مایحتاج ضروری

اگر میزان درآمد و دارایی شما به اندازه ای باشد که با بیست درصد آن بتوانید کالای مورد نظرتان را خریداری کنید، به شما پیشنهاد می شود که آن کالا را  را به صورت نقدی بخرید، اما اگر فکر میکنید خرید نقدی آن کالا میتواند به اعتبار و میزان کلی دارایی شما آسیب وارد کند و ممکن است  که دچار ضعف مالی شوید، به شما خرید اقساطی آن کالا را پیشنهاد میکنیم، زیرا از این طریق هم میتوانید میزان قابل توجهی از نقدینگی و دارایی فعلیتان را حفظ کنید و هم کالای مورد نیازتان را داشته باشید.پس بهتر است کالاها و مایحتاج ضروری زندگی تان را به صورت اقساطی خریداری کنید؛ هر ماه باید مقاری از درآمدتان بابت اقساط آن بپردازید. در نتیجه با یک برنامه ریزی دقیق و حساب کردن روی قسمتی از درآمدتان می تونید ابتدا کالایی را که نیاز دارید در اختیار بگیرید و سپس بهای آن را در قالب اقساط به فروشنده بپردازید.
 

• جای پس انداز و بی ارزش شدن پولتان، کالا بخرید

بعضی از افراد معتقدند که اگر پولشون رو امروز صرف خرید نکنند و پس انداز نمایند در آینده با پس اندازشون تمام کالاهایی را که نیاز دارند می توانند تهیه کنند؛ باید گفت که این کاراشتباهی است. برای مثال شما می خواهید برای  خرید جهیزیه فرزندتان پولی را پس انداز کنید. مسلما چند سال دیگر که قصد تهیه جهیزیه را دارید، کالاهایی را که میخواستید چند سال قبل تهیه کنید قیمتشون بالاتر رفته است و پول شما برای خرید جهیزیه ارزش سال های قبل را ندارد. پس بهتر است قسمتی از درآمدتان را که قصد پس انداز آن را دارید به خرید قسطی اختصاص دهید.
 

• اگر اهل پس انداز نیستید، قسطی خرید کنید

شاید شما جز افرادی باشید که تمام درآمدتان را خرج می کنید حتی اگر آن خرج لازم و ضروری برای زندگی نباشد مثلا  قسمتی از درآمدتان را که مازاد بر هزینه های زندگی است رو خرج می کند و اصلا اهل پس انداز نیستید. بهتر است که شما به فکر قسطی خرید کردن باشید؛ به خاطر اینکه همیشه مجبور می شوید قسمتی از درآمدتان را به اقساط خود اختصاص دهید و این باعث می شود که به اصطلاح کمتر ولخرجی کنید و این خود نوعی پس انداز غیر مسقیم است.
 

• برای داشتن کالای مورد نیازتان،لازم نیست کل پول آن را داشته باشید

زمانی فرزندتان از شما کالایی را درخواست میکند که برای او تهیه کنید مثلا یک دوچرخه، کامپیوتر لپ تاپ و… ولی شما همه پول خرید آن کالارا به صورت یکجا ندارید؛ از طرفی هم می خواهید خواسته فرزندتان را برآورده کنید راه حل این کار بسیار ساده است می توانید دوچرخه را برای فرزندتان به صورت قسطی خریداری کنید و هزینه اون رو طی چندین ماه به طور اقساطی بپردازید. با خرید اقساطی شما با پول کمی هم که داشته اید و در زمان بسیار کوتاهی  توانستید نیاز فرزندتان را برآورده کنید.
 
پیشنهاد میکنم برای این که بتونین فروشگاه هایی که در سطح شهر کالا و خدمات را بصورت قسطی ارائه می دهند پیدا کنین و به  سایت چارزانو مراجعه کنین. با استفاده از این سایت میتونین هر کالا یا خدماتی که میخاید رو سرچ کنین و یا از دسته بندی انتخاب کنین تا همه فروشندگانی که این کالا یا خدمات را بصورت قسطی ارائه می دهند برای شما نمایان شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری