کد خبر: ۲۵۹۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
ادعای تکراری ترامپ:
رئیس جمهور پیشین آمریکا بار دیگر از سیاست‌های خصمانه دولتش علیه ایران دفاع کرد و مدعی شد که اگر در انتخابات ٢٠٢٠ پیروز می شد، ظرف یک هفته با ایران توافق می کرد.

اگر رئیس جمهور می‌شدم یک هفته‌ای با ایران توافق می‌کردم

به گزارش اعتدال، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا طی یک سخنرانی در میان هوادارانش در ایالت تگزاس به طرح اظهاراتی ضد ایرانی پرداخت و باز هم از سیاست‌های خصمانه خود درقبال ایران دفاع کرد.

ترامپ در بخشی از این سخنرانی توافق هسته ای ٢٠١٥ با ایران را فاجعه آمیز توصیف کرد و گفت: ما از این توافق فاجعه بار خارج شدیم اما اکنون آنها (دولت بایدن) می خواهند به آن بازگردند.

وی مدعی شد که این توافق "مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای" را هموار می کند.

رئیس جمهور پیشین آمریکا در بخش دیگری از صحبت های خود گفت که اگر او در انتخابات ٢٠٢٠ به پیروزی می رسید تاکنون با ایران توافق کرده بود.

وی افزود: اگر در انتخابات تقلب نمی شد و من رئیس جمهور شده بودم، ظرف یک هفته با ایران توافق می کردم. تحریم ها داشت آنها را از بین می برد و من طی یک هفته بعد از انتخابات با ایران به توافق می رسیدم اما اکنون آنها در حال سروکله زدن با آمریکا هستند.

ترامپ همچنین از اقدام تروریستی دولت خود در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و همراهانش در بغداد دفاع کرد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در حالی ادعای دستیابی به توافق با ایران طی یک هفته را مطرح می کند که در دوران ریاست جمهوری خود نیز پس از خروج یک جانبه اش از توافق هسته ای بارها خواهان گفت‌وگو با ایران شده بود که هربار با پاسخ منفی مواجه شد.

بسیاری از مقامات پیشین و کنونی آمریکا و کارشناسان بارها از تصمیم او برای نقض توافق هسته‌ای و خروج از آن انتقاد و آن را اشتباه بزرگ و راهبردی واشنگتن در عرصه سیاست خارجی طی سال‌های گذشته توصیف می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری