کد خبر: ۲۵۸۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
چهل و هفتمین گزاره برگ کمیته تحقیقات و اخلاق کووید ۱۹ با موضوع معرفی سویه اُمیکرون منتشر شد که در آن تاکید شده که نگرانی ناشی از افزایش تعداد موارد ابتلا و درنتیجه آن، افزایش تعداد موارد بستری در پیک ششم همچنان وجود دارد.

نگرانی ناشی از اُمیکرون و افزایش تعداد موارد بستری در پیک ششم همچنان وجود دارد

به گزارش اعتدال، پیام اصلی گزاره برگ چهل و هفتم کمیته تحقیقات و اخلاق کووید ۱۹ به این شرح است:

«اگرچه شدت بیماری زایی واریانت (سویه) اُمیکرون کمتر از واریانت های قبلی است، اما با توجه به قدرت سرایت بالای آن، درصد واکسیناسیون پایین به ویژه دوز سوم و همچنین رعایت پایین پروتکل ها در کشور ما نسبت به سایر کشورها، نگرانی ناشی از افزایش تعداد موارد ابتلا و درنتیجه آن، افزایش تعداد موارد بستری در پیک ششم همچنان وجود دارد. بنابراین لازم است تزریق دوز سوم واکسن ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه و محل کار جدی گرفته شود.»

در حال حاضر کشور ما از جمله کشورهایی است که واریانت اُمیکرون را گزارش کرده است. با توجه به اینکه جنبه های مختلف این واریانت نسبت به دیگر واریانت های کووید۱۹ هنوز ناشناخته است، ممکن است یک تهدید جدی برای کشور محسوب شود.

مستندات مختلف حکایت از قابلیت سرایت بالای این واریانت نسبت به واریانت های قبلی دارند که می تواند موجب افزایش شیوع بیماری شود و سیستم های بهداشتی را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین برای جلوگیری از افزایش ابتلا و تجربه پیک بعدی در کشور، مهم ترین و بهترین راه حل تزریق دوز سوم یا یادآور واکسن های موجود در کشور و ادامه و تشدید اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی در خانه، جامعه و محل کار مخصوصا در جمعیت های خاص مانند سالمندان و افراد با ضعف و سرکوب سیستم ایمنی خواهد بود.

در این گزاره برگ به مواردی مانند تفاوت سویه اُمیکرون با سویه‌ های قبلی، میزان قابلیت انتقال، شدت بیماری زایی، تاثیرگذاری واکسن ‌ها (اهمیت دوز یادآور)، درمان، تست ‌های تشخیصی و روش پیشگیری پرداخته شده است.

علاقه مندان می توانند برای مشاهده متن کامل چهل و هفتمین گزاره برگ کمیته تحقیقات و اخلاق کووید۱۹ با موضوع معرفی سویه اُمیکرون اینجا کلیک کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری